Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Stravenky  (Přečteno 2385 krát)

nanta

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Stravenky
« kdy: Červenec 30, 2014 »

Dobrý den,
mohl by prosím někdo poradit?

FO - závodní jídelna, vede DE, plátce DPH.
Přijímáme stravenky za obědy, prosím o radu, jak zaúčtovat správně stravenky jak z hlediska DPH tak z hlediska Daně z příjmu, když je narazím na pokladnu a posléze mi přijde faktura za proplacení stravenek.

Mám program Pohoda.
Děkuji moc.
IP zaznamenána

nvkHanka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
Stravenky
« Odpověď #1 kdy: Říjen 05, 2014 »

Dobrý den, prosím o pomoc,
Fyzická osoba plátce DPH nakupuje stravenky pro zaměstnance, jak zapsat úhradu faktury v daňové evidence za pořízené stravenky.

Vedu: Z přijaté faktury hodnotu ceniny (stravenky) celá hodnota  daňově uznatelná, provize rozděluji na 45% nedaňově a 55% daňově. DPH uplatňuji pouze z části 55%.

Dále měsíčně ve mzdách je provedena srážka zaměstnanci  z čerpaných  stravenek v měsíci v hodnotě 45% . Tedy je mu ponížena výplata o tuto srážku a v daňových výdajích
mám pouze pokladna výdej mzda zaměstnance (poníženo o srážku).

Může mi někdo poradit zda mám správně zavedené stravenky?  

Děkuji za radu, informace jsou zcela nemožné sehnat.

Hanka
IP zaznamenána

nvkHanka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
Stravenky
« Odpověď #2 kdy: Únor 09, 2015 »

Dobrý den, prosím o pomoc,
Fyzická osoba plátce DPH nakupuje stravenky pro zaměstnance, jak zapsat úhradu faktury v daňové evidence za pořízené stravenky.

Vedu: Z přijaté faktury hodnotu ceniny (stravenky) celá hodnota  daňově uznatelná, provize rozděluji na 45% nedaňově a 55% daňově. DPH uplatňuji pouze z části 55%.

Dále měsíčně ve mzdách je provedena srážka zaměstnanci  z čerpaných  stravenek v měsíci v hodnotě 45% . Tedy je mu ponížena výplata o tuto srážku a v daňových výdajích
mám pouze pokladna výdej mzda zaměstnance (poníženo o srážku).

Může mi někdo poradit zda mám správně zavedené stravenky?  

Děkuji za radu, informace jsou zcela nemožné sehnat.

Hanka



 ? Daňová evidence, účetnictví
 ? Stravenky
IP zaznamenána
Stran: [1]