Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: snížená sazba u silniční daně  (Přečteno 1439 krát)

kamilaprof

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
snížená sazba u silniční daně
« kdy: Leden 07, 2015 »

Dobrý den

prosím o sdělení jak správně postupovat při vyplnění přiznání k silniční dani.
Máme jeden tahač a jeden návěs. Měli první registraci 9/2008 a 7/2008. Uplatňovali jsme u nich slevu 40%.

Ta by měla platit jen do 7 a 9 měsíce roku 2014 a poté by se správně měla uplatnit sleva jen 25%.
Jak to správně zaznačit do přiznání ?

Mockrát děkuji za odpověď

S přáním pěkného dne


Kamila
IP zaznamenána

Dagmar80

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 65
snížená sazba u silniční daně
« Odpověď #1 kdy: Leden 08, 2015 »

Podobný dotaz jsem psala před několika dny i já, také nevím, jak to do přiznání uvést, že se v průběhu roku změnila výše slevy. Snad nám někdo poradí :-)
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
snížená sazba u silniční daně
« Odpověď #2 kdy: Leden 08, 2015 »

Dobrý den.

Rozpočítejte silniční daň podle jednotlivých měsíců s tou kterou aktuální slevou.
Součet všech 12 měsíců je výsledná povinnost.
IP zaznamenána

Dagmar80

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 65
snížená sazba u silniční daně
« Odpověď #3 kdy: Leden 08, 2015 »

Dobrý den.
Děkuji paní Marie66 za reakci, já ručně na papíře přesně vím, kolik má celková částka být s danými slevami, jen se mi nedaří to nějak \"napasovat\" do interaktivního formuláře, kde se mi zobrazují měsíce zvlášť. V pokynech stále uvádějí, jak zapsat slevy v jednotlivých kvartálech, ale já právě při vyplňování měsíců nemám možnost dělit něco přes lomítka a podobně v kvartálech. Při zápisu mám zobrazeny měsíce, při případném konečném tisku už jsou kvartály....jsem z toho už vedle. na netu jsem našla interaktivní formulář, který slevu spočítá sám při zadání data výroby, ale je jen pro jedno auto, obsáhlejší by se musel koupit, což vidím jako zbytečné, když máme zaplacen program Form studio, tak jej chci využít a tam mi to právě nejde. Spíše by asi pomohl někdo, kdo právě pracuje ve Form studiu
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
snížená sazba u silniční daně
« Odpověď #4 kdy: Leden 08, 2015 »

Omlouvám se, že jsem Vás \"chtěla podcenit\". Nevyrozuměla jsem, že vyplňujete formulář přímo v PC :-).
Já jsem dosud vyplňovala SD i s přílohou pro více vozidel, ale ručně.
IP zaznamenána

Dagmar80

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 65
snížená sazba u silniční daně
« Odpověď #5 kdy: Leden 09, 2015 »

jejda, já to tak nemyslela, právě naopak, děkovala jsem Vám za reakci :-). No budu to muset nějak zjistit asi přímo na FÚ. není povinnost i SD už posílat elektronicky?
IP zaznamenána
Stran: [1]