Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: spolupracující osoba -konec roku - péče o nezletilé dítě  (Přečteno 790 krát)

cacenka

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 52

Dobrý den, manžel OSVČ, paušalista, já jsem v současné době resp. celý rok osoba pečující o dítě do 7 let (synovi je 5 let), zdravotní pojištění si platím sama, zajímá mě, zda můžeme využít statutu \"spolupracující osoba\", takto až koncem listopadu/prosince. Kde je potřeba se přihlásit a jak, předpokládám na zdravotní pojišťovně, na sociálce, musím i na FÚ? Musím mít živnostenský list? Jak si rozdělíme příjmy, můžeme si na konci roku rozdělit stanoveným poměrem všechny manželovi příjmy za celý rok nebo pouze příjmy za 11, 12/2014 od kdy budu registrována? Potřebovala bych alespoň nějakou výši z důvodu uplatnění slevy na poplatníka. Má to tedy ještě v tuto chvíli na konci roku význam? Zpětné registrování není sankciováno minimálně z pozice Finančního úřadu? Co povinné zálohy na zdravotním a sociálním pojištění? Předpokládám, že v prvním roce jsou ve výši 0, v dalších letech taktéž 0, jelikož pečuji o nezletilé dítě? Moc děkuji za odpovědi.
IP zaznamenána
Stran: [1]