Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Organizování svateb, oslav, akcí  (Přečteno 1231 krát)

KláraS

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Organizování svateb, oslav, akcí
« kdy: Červen 11, 2014 »

Dobrý den,
Chtěla bych začít podnikat. Moje představa je nabízet služby, přesněji organizační služby.
Plánovat svatby, večírky, akce, narozeninové oslavy, apod.
Hledala jsem trochu po netu, a tento obor mi nepříjde moc rozšířený, našla jsem jen pár svatebních agentů, tudíž nemám moc přestavu jak začít, jak vůbec nazývat tento podnik, služby, nebo jak tomu vůbec říkat. A myslíte, že by se to tady vůbec uplatnilo?
Určitě první krok bude založit si stránky a propagovat se, sehnat kontakty na různé firmy ( dorty, balonky.. bla bla bla).
Pokud někdo požádá o tuto službu, nejprve se s ním sejdu. Zjistím, jak si to představuje. Udělám návrh, který se zákazníkem budu stále projednávat. Až bude tato teoretická část hotova, začnu plán realizovat.
Samozřejmě je to jen počáteční návrh, teď mi jde o to, jestli má v tomto vůbec cenu začít podnikat.
Co si o tom myslíte?
IP zaznamenána

Maniac

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
Organizování svateb, oslav, akcí
« Odpověď #1 kdy: Červen 11, 2014 »

Osobně bych si to dokázal představit. V případě, že nepřepálíš \"svoji\" cenu.
Napadlo mě to takto:
1. schůzka - požadavky zákazníka, co a jak, cenový rozpočet svatby apod. - už zde by ti měli zaplat zálohu, kdyby si to v budoucnu rozmyslely a ty již měla něco rozjednané. Řekněme že si za celé zorganizování svatby vezmeš ty sama cca 10 tisíc, což si myslím, že by byla většina lidí ochotná dát, za bezstarostnou svatbu. (Bude také záležet, v jakém kraji chceš svoje služby provozovat)
2. domluvíš místo svatby, výzdobu aut, obřadu, dorty, kadeřnici, jídlo, pití apod. - Měla bys mít domluvené \"svoje\" lidi, kteří jsou spolehliví a dělají svoji práci dobře. Tím, že domluvíš tyto služby, tak bych měl domluvené a nejspíše smluvně podložené nějaké odměny pro tebe za zprostředkování (např. výzdoba aut stála 3 000,- kč tak ty z toho budeš mít 300,- kč, aranžéři budou mít kšeft a ty z toho ještě kousek ukousneš, to samé kadeřníci, cukráři apod.) Díky těmto malým částkám si můžeš slušně přilepšit k základní ceně tvé služby.

Samozřejmostí je hlavně dobrá komunikace se zákazníkem a komunikace i v průběhu příprav. S tím placení jsou tedy možnosti takové, že ti zaplatí celou svatbu dopředu - nemyslím si, sám bych do toho nešel. Nebo v průběhu, jak to budeš domlouvat a nebo až bude po všem - což je zase dosti rizikové.

Bude fakt záležet jak komunikuješ, jak jsi pro to zapálená, jaké máš kontakty na potřebné služby.. Nadruhou stranu to moc nevidím jako práci na plný úvazek, spíše, že jak příjdeš odpol. domů, že se tomu budeš naplno věnovat. - tím ani tak o nic nepříjdeš a když to pojede tak můžeš dělat jenom to.
IP zaznamenána
Stran: [1]