Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Podnikat nebo být zaměstnaná ?  (Přečteno 1221 krát)

purslova.petra

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 0
Podnikat nebo být zaměstnaná ?
« kdy: Září 17, 2014 »

Dobrý den,
potřebovala bych radu, jsem zaměstnaná na HPP (pobírám cca 23 tis. hrubého) na dobu určitou do srpna příštího roku a nyní se mi naskytla možnost si přivydělat na vedlejší pracovní poměr po dobu cca 2 let. Rozhoduji se, zda je výhodnější přivydělat si na dohodu o pracovní činnosti nebo si přivydělat jako OSVČ. Měsíční příjem z této vedlejší činnosti by měl být  kolem 35 tis. měsíčně. Počítám, že nynější zaměstnání (HPP) by bylo mou hlavní činností (předpokládám, že by to mělo být výhodnější). Manžel je v současné době v domácnosti (nepobírá příjem), ale to se samozřejmě může změnit a někam třeba nastoupí, také máme 2 děti. Pokud bych zvolila možnost si přivydělat jako OSVČ a uplatnila výdaje paušálem, v jaké výši se platí zdravotní  a sociální pojištění (jak se to počítá)?
Zkrátka potřebuji nějakou ?kombinaci? aby to pro mě bylo co nejvýhodnější.
Za rady předem moc děkuji.
Puršlová
IP zaznamenána

Martina Cowarts

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
    • http://www.allfin.co.uk/cz/
Podnikat nebo být zaměstnaná ?
« Odpověď #1 kdy: Září 26, 2014 »

Paní Purslová, záleží o jakou činnost se jedná, zda je to činnost u stejného zaměstnavatele jako máte HPP, dále kde budete činnost vedlejšího prac. poměru vykonávat, zda doma nebo někde u jiného zaměstnavatele. Možností řešení je celá řada.
IP zaznamenána
Stran: [1]