Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Opravný daňový doklad  (Přečteno 1906 krát)

Tereza Rott

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9
Opravný daňový doklad
« kdy: Duben 11, 2014 »

Dobrý večer, paní Zdeno, měla bych takovou dokladovou taškařici, z které bolí hlava...Mohla bych Vás, prosím, požádat o pomoc? Jsme plátci DPH, vedeme daňovou evidenci.
Dodavateli jsme reklamovali zboží plus jsme si nárokovali náklady s tím spojené, což bylo akceptováno v rámci udržení obchod.vztahu. Jenže mám teď opravný daňový doklad na vyšší částku než byla faktura. Je to možné? Odvedu si tedy vlastně DPH i za vyčíslené náklady - (to je mi jedno, protože mi to vlastně uhradil dodavatel)? Ale není to celé nějak špatně?
Navíc kvůli vleklým nedorozuměním, došlo k proplacení až s časovou prodlevou, částečně v hotovosti a částečně jako úhrada za další faktury. Jak to zohledním v DE? Nebo to mám ignorovat a uvést, jako kdyby šly peníze ihned s vytvořením dokladu?
Můžete mi,prosím, poradit?
S pozdravem
Tereza Rott
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Opravný daňový doklad
« Odpověď #1 kdy: Duben 12, 2014 »

Dobrý večer, pan í Terezo. Dodavatel neměl vystavovat ODD na částku vyšší, než bylo původní plnění. Jestliže jste si nárokovali náklady spojené s reklamací, tak jste měli vystavit fakturu na náhradu škody (fa bez DPH, náhrada škody není zdanitelným plněním). Šlo by to ještě napravit? Jestli ne, tak bych se v tom dál nenimrala. Jak píšete, odvedete si DPH i za vyčíslené náklady. Problém bude mít dodavatel, jestli sníží svoji daňovou povinnost o celou částku DPH, uvedenou na ODD.

Na základě dobropisu Vám vznikla pohledávka za dodavatelem, kterou částečně uhradil v hotovosti a na zbytek bych udělala vzájemný zápočet pohledávek a závazků. Konkrétní postup určitě najdete v nápovědě ke svému programu.
IP zaznamenána
Stran: [1]