Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Přenesená daňová povinnost - záloha na konci roku  (Přečteno 1672 krát)

Tereza Rott

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9

Dobrý den, mohla bych Vás prosím požádat o radu. V září jsme jako dodavatelé přijali zálohu s přenesenou daňovou povinností-nevydali jsme DD. Protože ke konci roku nedošlo ke kompletní dodávce - DD nebyl vystaven, tedy ani odvedena daň.
Dozvěděla jsem se ale, že je to chyba a na konci roku jsem měla vystavit DD, ikdyž nedošlo k uskut. plnění. Je tomu skutečně tak? Jak to mohu napravit?
Ještě uvedu, že jsme čtvrtletní plátci DPH a vedeme daňovou evidenci.
Moc děkuji za radu.
Tereza
IP zaznamenána

Tereza Rott

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9
Přenesená daňová povinnost - záloha na konci roku
« Odpověď #1 kdy: Březen 14, 2014 »

Dobrý den, paní Zdeno, zřejmě jsem vše popletla. Žádná taková povinnost prý neexistuje. Můžete mi to prosím potvrdit? Jsem už zmatená jak lesní včela :)
Budete tedy tento příjem součástí daňového přiznání za 2013, ale nebude součástí odevzdaného dph přiznání?
Pěkný den
Tereza Rott
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Přenesená daňová povinnost - záloha na konci roku
« Odpověď #2 kdy: Březen 14, 2014 »

Dobrý večer, paní Terezo. Nejpozději na konci roku se vystavuje DD v případě vratných obalů (§ 21/7 ZDPH) a osvobozených nájmů (§ 21/10 ZDPH), při poskytnutí služby osobou neusazenou v tuzemsku (§ 24/3 ZDPH).

Předpokládám, že poskytujete stavební a montážní práce, takže vystavíte daňový doklad až ke dni uskutečnění plnění (předání a převzetí díla, dílčí plnění). Pokud vedete daňovou evidenci, tak přijatá záloha bude součástí přiznání k dani z příjmů za rok 2013 (měli jste příjem), ale v přiznání k DPH a ve výpisu z evidence uvedete až v období, ve kterém dojde ke zdanitelnému plnění.
IP zaznamenána

Tereza Rott

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9
Přenesená daňová povinnost - záloha na konci roku
« Odpověď #3 kdy: Březen 15, 2014 »

Velice Vám děkuji, paní Zdeno! Jste opravdový poklad!!!! Přeji Vám krásný den.
IP zaznamenána
Stran: [1]