Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Potvrzení o zdaň. příjmech u dvou zaměstnavatelů současně  (Přečteno 1960 krát)

derio

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 24

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Teprve teď ze zaměstnankyně vypadlo, že za rok 2013 u dvou zaměstnavatelů současně podepsala prohlášení (růžovku :-))). Samozřejmě to nenahlásila, prohlášení u nás podepsala. Jak se teďka mám zachovat při vyúčtování daně ze závislé činnosti?

Pak ještě mám problém se zaměstnancema z Ukrajiny. Jsou v pracovním poměru od srpna 2013, ze mzdy jim uplatňuji slevu na poplatníka (podepsali prohlášení). Nejsem schopná z nich dostat, jestli zde mají trvalý pobyt. Na základě dokumentů co mám k dispozici, mají pronajatý byt v ČR a OSSZ jim přidělila rodné číslo. Nevím jak jim mám udělat roční zúčtování, nebo je mám radši poslat na FÚ s potvrzením o zdaň. příjmech.

Děkuji za radu
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045

Zaměstnankyni bych vystavila potvrzení o výši příjmů a sražených zálohách, ať si sama podá daňové přiznání.

Jestliže nevíte, kde mají Ukrajinci středisko osobních zájmů, ani si nevyřídili na FÚ potvrzení o daňovém domicilu, tak bych jim též vystavila potvrzení o zdanitelných příjmech, ať si sami podají daňové přiznání.
IP zaznamenána
Stran: [1]