Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: sleva na dítě  (Přečteno 752 krát)

Malajsie2011

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 82
sleva na dítě
« kdy: Leden 29, 2014 »

Žiji ve společné domácnosti s přítelem, nemá ale u mě trvalé bydliště.Já jsem celý rok 2013 na úřadě práce, může se uplatnit slevu na mé dítě můj přítel? Děkuji
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
sleva na dítě
« Odpověď #1 kdy: Leden 29, 2014 »

Dobrý den, přítel si na Vaše dítě slevu uplatnit nemůže. Mohl by v případě, že dítě by bylo společné nebo v tomto případě, že by jste se za něj provdala.
IP zaznamenána

paf

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 54
sleva na dítě
« Odpověď #2 kdy: Leden 30, 2014 »

Dobrý den, chtěla bych se zeptat,

1) jak je to s částkou 60 300,-Kč (týká se bonusů - či slevy na dítě) v níže uvedeném odstavci zákona o dani z příjmů:

(3) Je-li nárok poplatníka na daňové zvýhodnění podle odstavce 1 vyšší než daňová povinnost vypočtená podle tohoto zákona za příslušné zdaňovací období, je vzniklý rozdíl daňovým bonusem. Poplatník může daňový bonus uplatnit, pokud jeho výše činí alespoň 100 Kč, maximálně však do výše 60 300 Kč ročně.

Jak té částce mám rozumět?

2) Jsem OSVČ vedlejší, vedu DE, po ročním zůčtování daně za rok 2012 mi byl vrácen přeplatek na dani, chtěla jsem se zeptat, zda tuto částku uvádím do DE za rok 2013 a případně do jaké kolonky?

Děkuji moc za informace.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
sleva na dítě
« Odpověď #3 kdy: Leden 30, 2014 »

1) Částka 60.300,- je maximum, které můžete dostat od státu jako bonus na vyživované děti (vyživujete například 5 dětí a po uplatnění základní slevy na poplatníka máte nulovou daňovou povinnost).

2) Nemusíte uvádět v DE. Pokud uvedete, tak v pokladně nebo v bance jako nedaňový příjem.
IP zaznamenána
Stran: [1]