Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: lze upravit VH (zásoby) už v řádném DPzpFO? (přechod z paušálu na výda  (Přečteno 1604 krát)

peteness

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 11

Dobrý den, před třemi lety jsem přešel z DE na paušál (a dodanil zásoby jako příjem). Jsem OSVČ, obchodní činnost, neplátce DPH. Letos chci znovu používat skutečné výdaje. Mám z loňska nějaké zásoby, které jsem předtím jako pušalista neuváděl v daňovém přiznání FO, ani je nijak neevidoval (ale mám k nim výdajové doklady).
Všude tady čtu o podání dodatečného přznání k DP. Lze tenhle přechod vyřešit už rovnou v řádném daňovém přiznání za rok 2013? A to že mám zásoby z doby paušálu znamená dodatečný příjem nebo výdaj?

Ještě jeden dotaz k těm zásobám: byly pořízeny v průběhu roku 2013 v Polsku, za ceny ve Zlotych. Jak se tyhle zásoby oceňují (předpokládám k 31. 12. 2013 nebo k 1. 1. 2014..?) Předpokládám že v pořizovací ceně, ale jakým kurzem?

Předem díky za odpověď
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045

Přechod můžete vyřešit už v daňovém přiznání za rok 2013. Zásoby se nemusí dodaňovat, pouze pohledávky. Pokud žádné nemáte, tak nemusíte nic řešit.

Ustanovení § 23 odst. 8 písm. b) bod 3. zákona o daních z příjmů platné k 1.1.2014:
\"v případech, kdy poplatník uplatňuje výdaje podle § 7 odst. 7 nebo podle § 9 odst. 4, o hodnotu pohledávek, které by při úhradě byly zdanitelným příjmem [s výjimkou pohledávek uvedených v § 24 odst. 2 písm. y)].\"
IP zaznamenána

peteness

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 11

Moc děkuju!!
 Mám tyhle zásoby pak uvést v přiznání k dani z příjmu FO (oddíl D, zásoby na začátku období) za rok 2014?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045

Můžete. Když neuvedete, nic se nestane.
IP zaznamenána
Stran: [1]