Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Zaměstnání + dohoda o provedení práce - zjištění průměru pro náhrady  (Přečteno 3146 krát)

kmacek

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3

Dobrý den, máme zaměstnance na hlavní pracovní poměr a k tomu má občas nějaký zaměstnanec navíc buď jednorázovou nebo dlouhodobou dohodu o provedení práce na jinou činnost než je v pracovní smlouvě (aby se nemuselo odvádět zdravotní a sociální pojištění). Potřebuji zjistit průměr pro náhrady. Doposud se to dělalo tak, že se do průměru pro náhrady sečetl hrubý příjem z hl. poměru včetně prémií, odměn,...(kromě dovolené, svátků, lékaře atd.) a dohoda o provedení práce a vydělilo se to počtem odpracovaných hodin v hl. poměru, což se mi příliš nezdá, protože to zvyšuje průměr pro náhrady. Myslím, že by se k hodinám v hl.poměru měly přičíst hodiny z DPP, ty ale nejsou evidovány..  Jak to má být prosím správně? Pokud se to dělá špatně, může mít firma nějaké problémy u nějaké instituce?
Ještě bych se ráda zeptala, když máme člověka na jednorázovou dohodu o provedení práce - např. na jeden měsíc a ten člověk nepodepsal prohlášení k dani, zda ho musím zavádět do mzdové evidence nebo stačí ručně spočítat 15% srážkovou daň, tu odvést na finanční úřad a výplatu proplatit z pokladny nebo z BÚ a dále už nemusím žádné papírování řešit?
Moc moc děkuji za odpověď
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387

Dobrý den, můj názor je, že průměr pro náhrady by se měl počítat zvlášť z HPP, a zvlášť z DPP. Ale jistá si nejsem.

I jednorázová DPP by měla figurovat v personální a mzdové evidenci a být archivována jako klasický zaměstnanecký poměr.
IP zaznamenána

kmacek

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3

Citace: JANAA
Dobrý den, můj názor je, že průměr pro náhrady by se měl počítat zvlášť z HPP, a zvlášť z DPP. Ale jistá si nejsem.

I jednorázová DPP by měla figurovat v personální a mzdové evidenci a být archivována jako klasický zaměstnanecký poměr.
Ale já jsem si myslela, že pouze při dohodě o provedení práce není nárok na proplacení dovolené, svátků a ostatních náhrad, kdybych to počítala zvlášť, kde bych průměr pro náhrady u DPP uplatnila?
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916

Podle mého názoru má zaměstnanec nárok na náhrady POUZE z HPP. Z dohod se přece nepočítají žádné svátky, dovolené, nemoc....
Při kontrole na OSSZ chtěli vidět KAŽDOU Dohodu o provedení práce, jako písemnou smlouvu i Mzdový list. I když se jednalo o jeden měsíc.
IP zaznamenána
Stran: [1]