Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Založení podnikání  (Přečteno 777 krát)

Trinix11

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Založení podnikání
« kdy: Listopad 26, 2013 »

Dobry den,
Moc rad bych zacal podnikat, ale prijde mi to vse strasne slozite..
V tuto chvili jsem spokojeny zamestnanec jednoho nadnarodniho koncernu,ale rad bych si alespon do zacatku nez se podnikani rozjede neco privydelal/legalne/
Moje prestava o  firme je servis a prodej elektrického zarizeni/blize zatim nebudu specifikovat/
Tzn delal bych jak primy prodej noveho zbozi ktere nakoupim v Cine, EU nebo USA, tak i jeho servis a dalsi sluzby souvisejici se zarizenim/nastaveni, kalibrace....
Jakou formu podnikani bych mel zvolit? Fyzicka osoba s IC? S.r.o? a.s.?  A jak se to vse plati? V tuto chvili jsem fyzicka osoba kdy za me vse odvadi zamestnavatel, ale  jak je to pri podnikani?
Dale bych chtel vedet jak se potom pripadne uctuje zbozi a zda se  vztahuje bezcelni a DPH limit na dovazene zbozi v pripade castek nizsich nez 22 euro mimo EU? a jak je to v pripade zbozi z EU? Existuje take nejaky limit? Nebo jak je to s DPH, musim ho platit vzdycky, nebo jen od nejake castky?Dale jak je to s pojistenim podnikani, kdyz moje prodane zarizeni treba udela nekomu skodu.. Musim mit sjednanou specialni pojistku nebo staci ta stavajici osobni za skodu co mam?  Navic treba dle platne legislativy musim zadat zamestnavatele o schvaleni podnikani pokud podnikam ve stejnem oboru... Na jednu stranu chapu ziskani  nejakych informaci, ale  na druhou stranu by do toho zamestnavatel nemel co mluvit...
Predtim nez zacnu podnikat bych rad mel vsechny tyto otazky odpovezeny, protoze bez toho to podle me nema smysl.Pokud mi date  nejakou odpoved tak budu rad. Budu rad i za pripadny kontakt na nekoho  kdo by  mi mohl odpovedet.
 Dekuji
IP zaznamenána
Stran: [1]