Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Platba výdajů ze soukromého bankovního účtu  (Přečteno 1419 krát)

sakul

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7

Dobrý den.

Rád bych se Vás, prosím, zeptal na následující:

1) Od mobilního operátora mi chodí společné vyúčtování za dvě telefonní čísla na jedné faktuře, z čehož jedno číslo používám k podnikání a druhé soukromě. Celkovou částku za vyúčtování platím ze soukromého bankovního účtu. Může to takto být, když poté pro potřeby plátce DPH eviduji pouze částku za číslo používané k podnikání?

2) Podobná situace je i u platby za poskytování internetových služeb. Fakturu mám vystavenou na sebe jako OSVČ, ale internet používám i soukromě, takže částku DPH poměrnou částí krátím. Ale celkové vyúčtování opět platím ze soukromého účtu. Je to možné?

3) PHM platím většinou platební kartou vydanou k účtu, který mám veden k podnikání, ale auto využívám i soukromě a tedy DPH také poměrnou částí krátím. Je to v pořádku?

Shrnutí: Je možné k placení výdajů za služby či zboží, které využívám jak k podnikání, tak i k soukromým účelům, využívat soukromý i podnikatelský bankovní účet včetně přidělených platebních karet?

Děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Platba výdajů ze soukromého bankovního účtu
« Odpověď #1 kdy: Listopad 12, 2013 »

1) Ano.
2) Ano.
3) Ano.

Žádný předpis Vám neukládá mít zřízený podnikatelský účet. Klidně můžete na všechny platby používat soukromý účet a soukromé platební karty. Jediným omezením by mohly být obchodní podmínky banky, u které máte účet. Některé banky požadují za vedení podnikatelských účtů vyšší poplatky, než za vedení účtů osobních, proto jim podepisujete, že nebudete používat osobní účet k podnikání. Pokud byste měl se svoji bankou nějaké potíže, tak není problém zvolit peněžní ústav, který vede zdarma i podnikatelské účty, například Fio.
IP zaznamenána
Stran: [1]