Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Podnikání při rodičovské dovolené  (Přečteno 4440 krát)

MiladaP1

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Podnikání při rodičovské dovolené
« kdy: Říjen 23, 2013 »

Dobrý den, chci se zeptat, jaké jsou moje povinnosti, pokud chci začít podnikat na rodičovské dovolené? Chci podnikat jako výživová poradkyně. Děkuji moc za odpověď.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Podnikání při rodičovské dovolené
« Odpověď #1 kdy: Říjen 23, 2013 »

Dobrý den, pokud chcete podnikat, zřídíte si živnostenský list, nahlásíte podnikání na FÚ, OSSZ a ZP, pokud tak nebude učiněno při zřízení ŽL.
Po dobu rodičovské dovolené bude Vaše podnikání vedeno jako činnost vedlejší.
IP zaznamenána

MiladaP1

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Podnikání při rodičovské dovolené
« Odpověď #2 kdy: Říjen 24, 2013 »

Dobrý den, děkuji za odpověď. Ještě se chci zeptat, živnostenský list dostanu bez nějakého zvláštního vzdělání pro podnikání výživový poradce (mám kurz výživový poradce ve fitness)? Budu platit sociální a zdravotní pojištění pokud jsem na rodičovské dovolené? Kolik si můžu přivydělat na rodičovské dovolené? Děkuji moc za odpověď.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Podnikání při rodičovské dovolené
« Odpověď #3 kdy: Říjen 24, 2013 »

Dobrý den, netuším, bohužel, jaké vzdělání je třeba mít pro činnost výživového poradce.
Při RD si můžete vydělat neomezeně. Sociální a zdravotní budete  platit, základem pro výpočet budou příjmy mínus výdaje.
Pokud budou výdaje vyšší než příjmy v začátku podnikání, nebudete sociální a zdravotní platit.
Pozor ale, po skončení RD se z Vás stane OSVČ hlavní, a budete platit zálohy na sociální 1890 a zdavotní 1748 v minimální výši bez ohledu na příjmy.
IP zaznamenána

beruna

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 54
    • http://www.beruna.cz
Podnikání při rodičovské dovolené
« Odpověď #4 kdy: Listopad 13, 2013 »

Výživové poradenství je volná živnost. Živnostenský list může obdržet každý, kdo o něj požádá.
IP zaznamenána
Stran: [1]