Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Výroba a montáž garážových vrat  (Přečteno 1873 krát)

Paplub

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 146
Výroba a montáž garážových vrat
« kdy: Březen 17, 2013 »

Dobrý večer paní Zdenko, opět  jeden dotaz na Vás:
Podnikatel, plátce DPH požaduje vystvit fakturu za výrobu a montáž garážových vrat na bytový dům, který patří SBD, s tím, že dle jejich tvrzení toto nespadá do režimu PDP.SBD je plátcem DPH a já tvrdím, že tam patří. Jedná se o kód služby 43 instalace garážových vrat.
Prosím o Váš názor.

Děkuji a hezký večer.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Výroba a montáž garážových vrat
« Odpověď #1 kdy: Březen 17, 2013 »

Dobrý večer. Výroba a montáž garážových vrat spadá do režimu PDP.
Klasifikace produkce CZ_CPA:
43.32.10 Truhlářské práce
Zahrnuje:
- instalace dveřních a okenních rámů a dveří (mimo automatických a otáčivých), oken, okenic, laťkových okenic, GARÁŽOVÝCH VRAT atd. z jakéhokoliv materiálu
IP zaznamenána

Paplub

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 146
Výroba a montáž garážových vrat
« Odpověď #2 kdy: Březen 18, 2013 »

Děkuji za Vaší odpověď,
dneska jsem zavolala na SBD, abych jim sdělila tuto skutečnost  a bylo mi řečeno, že dům je sice jejich, ale vzhledem k tomu, že všichni nájemníci jsou členy družstva a ani jeden není vlastníkem bytu, nespadá toto do režimu PDP.  Opět Váhám s vystavením faktury.... Děkuji opět za Váš čas
IP zaznamenána

marka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 47
Výroba a montáž garážových vrat
« Odpověď #3 kdy: Říjen 24, 2013 »

nechci zakládat nové téma,využiji toto:

je ohrada kolem výrobní haly.nebyly tam žádná vrata.vrata od zámečníka se nechaly vyrobit,dodat a namontovat.zámečník je neplátce,na faktuře napsal \"zámečnické práce:výroba a dodání vrat \", nájemce (plátce) to teď přefakturovává nám,majiteli objektu (pltáce dph). bude od nájemce fakturováno v režimu RPDP,když se nejedná o opravu,ale nové zbudování vrat? A byl by rozdíl,pokud by se jen vyrobily a nenechaly zhotovitelem namontovat? děkuji
IP zaznamenána

andrea03

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 53
Výroba a montáž garážových vrat
« Odpověď #4 kdy: Říjen 24, 2013 »

Pro Paplub - fakturovala bych v režimu, vy fakturujete SBD - plátci daně - stavební práce ,
režim přenesení se týká stavebních prací mezi dvěma plátci v ČR a to vy jste ,   nefaktutujete nájemníkům neplátcům .
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
Výroba a montáž garážových vrat
« Odpověď #5 kdy: Říjen 24, 2013 »

Pro marka - pokud se jedná i o namontování vrat, tak podle mě,  je v režimu RPDP.

                  pokud by se jednalo jen o dodání vrat, tak by bylo i s DPH, jednalo by se o dodání zboží.
IP zaznamenána
Stran: [1]