Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Jak získat potřebné informace  (Přečteno 842 krát)

Vcoufalík

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Jak získat potřebné informace
« kdy: Září 22, 2013 »

Dobrý den,
chtěl bych začít podnikat v prodeji přírodních produktů. Jako bylinné masti, mýdla, kapky, med a všechno co je bez chemie, ale k věci. Jak mám podle Vás udělat dobrý průzkum trhu? Četl jsem o tom toho hodně, ale vlastně jsem se k ničemu nedostal, proto se obracím na Vás a Vaše vlastní zkušenosti jak to \"nakopnout\". Samozřejmě jako první mě napadlo udělat průzkum mezi lidmi, jestli to v mém městě má smysl, ale myslím Vaše postřehy vůči konkurenci, hlavně na internetu. A ještě jedna důležitá otázka na Vás odborníky, myslíte si, že to má budoucnost se do něčeho takového pouštět? Sice mi připadá, že lidi jdou čím dál víc po těchto produktech, ale zároveň většina podporuje stále jak já říkám \"chemické společnosti\".
Předem mockrát děkuji za rady a postřehy.
IP zaznamenána

UspesnyByznys.cz

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
    • http://www.uspesnybyznys.cz
Jak získat potřebné informace
« Odpověď #1 kdy: Září 29, 2013 »

Dobrý den,
hodně záleží na tom, jakou formou chcete tyto produkty prodávat. Pokud uvažujete o kamenné prodejně ve vašem městě, zkuste se v první řadě podívat, jaká je vaše místní konkurence, zda to již někdo nabízí, v jaké kvalitě, za jaké ceny apod. Ptejte se tamějších nakupujících, jak jsou s produkty spokojeni a co jim případně chybí. Pokud míříte na celostátní úroveň s internetovým obchodem, pak i tam se dá docela dobře zjisit, o jaké produkty je zájem. Zkuste navštívit konkurenční internetové obchody a prohlédnout kategorii Nejprodávanější zboží, zkuste cenové porovnávače a zobrazit nejoblíbenější produkty v daných kategoriích, zeptejte se velkoobchodních dodavatelů přírodních produktů, s jakým zbožím vám doporučují jako jejich prodejci začít, jistě mají o nejžádanějším zboží přehled. Je plno internetových diskuzí, které se zabývají přírodními produkty a z nichž určitě odvodíte, po kterých je největší zájem.
A k poslední otázce - pokud existuje poptávka, pak má každé podnikání smysl :)
IP zaznamenána
Stran: [1]