Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: fakturace  (Přečteno 1589 krát)

kodl1

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 55
fakturace
« kdy: Září 06, 2013 »

dobrý den mám jeden dotaz. máme pohledávku u firmy. nyní jsme se dozvěděli že nám ji s nějvětší pravděpodobností neuhradí. Berem od stejné firmy materiál a vystavují nám faktury. Teď mi jde o to, že na straně pohledávek mám neuhrazenou fakturu od té firmy a na straně druhé v závazkách neuhrazené faktury na materiál od té firmy, které samozřejmě neuhrazujeme, když nám dluží peníze. (s tím oni souhlasí, že odebereme v té částce materiál)Mám to zatím vést na obou stranách jako neuhrazené a až nabereme materál v ceně té vystavené faktury (pohledávky) tak až potom to udělám zápočtem a všechny faktury tím zlikviduji. Nebo se mám s firmou domluvit na nějakém zápočtu pohledávek a závazků a likvidovat ty faktury nějak částečně již teď. velice děkuji za Vaši odpověď jsme plátci DPH. děkuji
IP zaznamenána

kodl1

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 55
fakturace
« Odpověď #1 kdy: Říjen 04, 2013 »

dobrý den mám jeden dotaz. máme pohledávku u firmy. nyní jsme se dozvěděli že nám ji s nějvětší pravděpodobností neuhradí. Berem od stejné firmy materiál a vystavují nám faktury. Teď mi jde o to, že na straně pohledávek mám neuhrazenou fakturu od té firmy a na straně druhé v závazkách neuhrazené faktury na materiál od té firmy, které samozřejmě neuhrazujeme, když nám dluží peníze. (s tím oni souhlasí, že odebereme v té částce materiál)Mám to zatím vést na obou stranách jako neuhrazené a až nabereme materál v ceně té vystavené faktury (pohledávky) tak až potom to udělám zápočtem a všechny faktury tím zlikviduji. Nebo se mám s firmou domluvit na nějakém zápočtu pohledávek a závazků a likvidovat ty faktury nějak částečně již teď. velice děkuji za Vaši odpověď jsme plátci DPH. děkuji
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
fakturace
« Odpověď #2 kdy: Říjen 04, 2013 »

Dobrý den, osobně bych vystavovala vzájemné zápočty k datu, kdy jim vystavujete další fakturu.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
fakturace
« Odpověď #3 kdy: Říjen 04, 2013 »

Můžete se písemně dohodnout na nějakém zápočtu už teď a likvidovat faktury postupně. Pročtěte ustanovení § 358 až 364 obchodního zákoníku. Vzájemnou dohodou mohou být započteny jakékoliv pohledávky, i takové, které by jinak byly nezpůsobilé, například promlčené pohledávky. Na druhé straně můžete v dohodě vyloučit započtení pohledávek, u kterých je započtení přípustné. Zkrátka jak si to dohodnete, tak to bude.
Případně můžete udělat jednostranný zápočet podle § 580 občanského zákoníku. Lze likvidovat postupně.
IP zaznamenána
Stran: [1]