Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Osvč, neplatce dph, cestovni nahrady  (Přečteno 1526 krát)

Risa

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Osvč, neplatce dph, cestovni nahrady
« kdy: Květen 17, 2013 »

Dobrý den. Jsem nově osvč, konceska - autodop. do 3.5t, vedu DE, neplátce dph, prošel jsem celou diskuzi, ale nikde nebylo napsáno zda mam nárok uplatnit k základní náhradě 3.60kč/km i náhradu PHM i když nejsem plátcem DPH? A jestli musim mít schované doklady za nákup PHM do DE?
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
Osvč, neplatce dph, cestovni nahrady
« Odpověď #1 kdy: Květen 17, 2013 »

Ano, i když nejste plátce DPH máte nárok uplatnit k základní náhradě i náhradu za PHM.

Použijete průměrné ceny PHM určené vyhláškou MPSV  (pro rok 2013  č.472/2012 Sb.) nebo skutečně prokázané výdaje za PHM ( v tomto případě
musíte doklady o nákupu evidovat v DE).Týká se vozidel nezahrnutých v obchodním majetku.
IP zaznamenána

Risa

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Osvč, neplatce dph, cestovni nahrady
« Odpověď #2 kdy: Květen 17, 2013 »

Dekuji moc za odpoved :)
IP zaznamenána

Ponner

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Osvč, neplatce dph, cestovni nahrady
« Odpověď #3 kdy: Červenec 18, 2013 »

Dobrý den, jsem OSVČ  a nejsem plátce DPH, budu měnit rozsah podnikání (volná živnost) kde budu k podnikání používám užitkový (dodávkový) automobil do 3,5t který mám na sebe napsaný pod rodným číslem nikoliv pod IČO, zřejmně z něj budu muset platit silniční dan (to je mi jasný)  ale  zajímá mě jestli si mohu uplatnovat náklady na PHM a na opravy když nejsem plátce dph   ?
DP dávám procentama
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Osvč, neplatce dph, cestovni nahrady
« Odpověď #4 kdy: Červenec 18, 2013 »

Všechny výdaje spojené s autem jsou zahrnuté v procentech, které dáváte do DP (nelze uplatnit nic navíc).
Skutečnost, že nejste plátcem DPH, tu nehraje žádnou roli.
IP zaznamenána
Stran: [1]