Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Sociální a zdravotní a status studenta  (Přečteno 1162 krát)

Lucerny

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Sociální a zdravotní a status studenta
« kdy: Červen 21, 2013 »

Dobrý den,

před pár dny jsem náhodou zjistil, že nemám status studenta. Škola mi tvrdí, že na bakalářském stupni byla výuka akreditována, ale na magisterském nikoliv. Ve velké Británii jsem ale vedený jako student, čímž by mi měly vyplývat výhody studenta v rámci celé EU, nebo se pletu? Pokud někdo studuje na Slovensku, má automaticky status studenta v ČR, aspon co jsem se ptal některých známých, kteří to takhle mají. Jediné co mi škola vydá, je potvrzení o studiu. Jsem momentálně OSVČ a ptám se, jak dále postupovat, protože jsem někde našel, že status studenta se počítá měsíc po ukončení závěrečné zkoušky, kterou jsem měl 13.6. tohoto roku. Pokud někdo víte jak na to, budu Vám velmi vděčný za každou radu.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Sociální a zdravotní a status studenta
« Odpověď #1 kdy: Červen 23, 2013 »

Pokud nebude uznáno magisterské studium (zřejmě ne, když nemá akreditaci), tak pro účely zdravotního pojištění jste studentem jen do června, od července platíte pojistné z minimálního vyměřovacího základu (pokud nepřerušíte podnikání). Pro účely sociálního pojištění máte status studenta ještě měsíc po vykonání státní závěrečné zkoušky, tedy ještě v červenci.
IP zaznamenána
Stran: [1]