Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: statut: rodičovská  (Přečteno 1832 krát)

IvoBartoš

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 47
statut: rodičovská
« kdy: Červenec 03, 2013 »

dobrý den, pracuji na pracovní smlouvu a současně beru rodičovský příspěvek, po konfliktu s vedoucím chci nastoupit ihned na rodičovskou dovolenou nebo dát výpověď.
Dotaz bude znít hloupě, ale v tomto státě mám pocit je možné už všechno..je možné, že budu brát rodičovský příspěvek a současně podporu v nezaměstnanosti a že úředník ÚP mi bude marně shánět práci nejlépe v noci a v režimu dlouhého a krátkého týdne, abych se mohl střídat v péči o 10ti měsíční dítě? zřejmě pouze rodičovská s možností neomezeného výdělku, jinak by to byl už kocourkov...
IP zaznamenána

IvoBartoš

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 47
statut: rodičovská
« Odpověď #1 kdy: Červenec 03, 2013 »

ještě jeden dotaz: pokud se sejde v jeden den snaha zaměstnavatele o okamžitou výpověď z důvodu vytýkacích dopisů, jde o několi pozdních příchodů pouze v rámci 1 minuty a současně žádost o rodičovskou dovolenou, který dokument dostane přednost? podle mě žádost, která nejde odmítnout, výpověď mám právo řešit s právníkem...???
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
statut: rodičovská
« Odpověď #2 kdy: Červenec 04, 2013 »

Pokud pobíráte rodičovský příspěvek, tak nemůžete být v evidenci úřadu práce. V době pobírání rodičovského příspěvku můžete mít neomezený přivýdělek, jak uvádíte.

Okamžité zrušení pracovního poměru zaměstnavatelem z důvodu několika pozdních příchodů nevidím jako reálné. Pokud jde o výpověď (poběží výpovědní doba) na základě vytýkacích dopisů, tak tu zaměstnavatel může dát. Nevím, jak se postupuje, když se v jeden den sejde snaha zaměstnavatele dát výpověď a žádost zaměstnance o poskytnutí rodičovské dovolené. V každém případě máte právo řešit svoji záležitost s právníkem.
IP zaznamenána
Stran: [1]