Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: PL  (Přečteno 1473 krát)

kajenka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 21
PL
« kdy: Květen 26, 2013 »

Dobrý den,prosím Vás manžel nakupuje od polské společnosti jímky,Vedu mu daňovou evideci,je plátce DPH.Dpstane doklad od polského podnikatele,já mu to zaúčtuju s DPH 0,-,je to správně?Dále mám dotaz ohledně kurzu ČNB.Nakupuje ve směnárně,kde má např,.kurz 6,304 a ČNB má ten den kurz např.6,204.Neúčtuji doklady ze směnárny.Připádá mi však nevýhodné,když nakoupí dráž než je kurz ČNB.Poraďte mi prosím jak to účtovat,aby nebyl ztrátný ve výdajích.Moc děkuji
IP zaznamenána

kajenka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 21
PL
« Odpověď #1 kdy: Květen 28, 2013 »

Citace: kajenka
Dobrý den,prosím Vás manžel nakupuje od polské společnosti jímky,Vedu mu daňovou evideci,je plátce DPH.Dpstane doklad od polského podnikatele,já mu to zaúčtuju s DPH 0,-,je to správně?Dále mám dotaz ohledně kurzu ČNB.Nakupuje ve směnárně,kde má např,.kurz 6,304 a ČNB má ten den kurz např.6,204.Neúčtuji doklady ze směnárny.Připádá mi však nevýhodné,když nakoupí dráž než je kurz ČNB.Poraďte mi prosím jak to účtovat,aby nebyl ztrátný ve výdajích.Moc děkuji
IP zaznamenána

andrea03

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 53
PL
« Odpověď #2 kdy: Květen 29, 2013 »

Pokud pořídíte zboží od plátce z Eu, pak musíte provést samozdanění ze základu daně ve svém přiznání k dph na ř. 3 a zároveň máte
nárok na odpočet na ř. 43.
pokud nakoupíte špatně s jejich daní , pak mimo přiznání kdph, ale lepší je vrátit k opravě na fakturaci bez daně
IP zaznamenána

kajenka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 21
PL
« Odpověď #3 kdy: Květen 30, 2013 »

Děkuji prosím Vás mám to v přiznání na ř.7 a ř.43 je to dovoz zboží z eu od osoby,která je plátce dph v pl,mám o dobře?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
PL
« Odpověď #4 kdy: Květen 30, 2013 »

Ne. Pořizujete zboží z jiného členského státu, pořízení přiznáváte na řádku 3 (případně ř. 4, podle sazby) přiznání. Pokud jste zboží nakoupili pro svoji ekonomickou činnost, tak máte nárok na odpočet, který uplatníte na ř. 43 (případně 44).

Dovoz zboží se týká nálupu ze zemí mimo EU, zboží musí přes celnici.
IP zaznamenána

kajenka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 21
PL
« Odpověď #5 kdy: Květen 31, 2013 »

ˇUčtuji to v účetním programu,a takto se mi to navolí?Co s tím mám nyní dělat?V řádku 7 a řádku 43 jsou stejná čísla?Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
PL
« Odpověď #6 kdy: Červen 02, 2013 »

Zkuste hledat v nápovědě svého programu, co a kam máte zadávat při pořízení zboží z jiného členského státu. Pokud máte nárok na odpočet (nakoupené zboží použijete ke svému podnikání, nemusíte krátit vstupy koeficientem), tak budou na ř. 4 a 43 stejná čísla.
IP zaznamenána
Stran: [1]