Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DPH - osobní automobil - škoda.  (Přečteno 888 krát)

Encore

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
DPH - osobní automobil - škoda.
« kdy: Květen 06, 2013 »

Dobrý den,

  předem bych chtěl poděkovat za jakoukoliv radu.

Nastíním nynější situaci.

Dne 5.5.2012 jsem zakoupil na firmu osobní automobil v PC 600 tis.. Byl uplatněn odpočet DPH (20%) auto je na leasing.
Dne 22.4.2013 bylo zlikvidováno nepozorným řidičem - totální škoda.
Příští či popříští týden má být vyplacena částka z první pojišťovny. Dle rozdílu částek následně i z druhé včetně spoluúčasti z havarijního.

Pojistná událost byla nahlášena na havarijní ze které bude vyplaceno cca 65% z PC a následně na doplňkové pojištění, ze kterého bude vyplacená částka zbylá.

Chtěl bych se zeptat jak mám v budoucnu pokračovat s DPH, protože předpokládám, že odpočet, který byl uplatněn budu muset vrátit.

Mám DPH necelých 100tis. přepočítat na měsíce po kterou byl OA využíván k podnikání a dobu odpisu 5 let, zbytek DPH vrátit FÚ? ( 100 tis / (5*12) ) * 12 = 20 tis.  Nebo z 600tis. ( i přesto, že budou zkráceny o doplatek leasingové společnosti - což i tak nehraje nejspíše roli) ,které obdržím od pojišťovny ( od každé pojišťovny pouze část). Tak z této částky vypočíst DPH a vrátit DPH 21% bez ohledu na to jak auto bylo dlouho využíváno? \"Tudíž jako kdybych ho pojišťovně prodal.\"

Omlouvám se pokud je vše zmatené. Jsem studentem mezi tím ještě podnikám a nastávající zkouškové období mi moc na klidu nepřidává a jsem v trochu v presu. Ze všeho už začínám mít dobrý guláš a člověk se do toho víc a víc zamotává.

Pokud potřebujete upřesnit či nějak doplnit, zeptejte se.
DPH přiznávám čtvrtletně.

Děkuji všem, kteří budou ochotni mi pomoci a obětují chvíli svého času.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
DPH - osobní automobil - škoda.
« Odpověď #1 kdy: Květen 06, 2013 »

Z původně uplatněné DPH nebudete nic vracet. Pokud budete Vy nebo pojišťovna prodávat vrak, tak z prodeje odvedete DPH a tím to končí.
IP zaznamenána
Stran: [1]