Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: S.R.O. vedení účetnictví  (Přečteno 1177 krát)

Luscie

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
S.R.O. vedení účetnictví
« kdy: Duben 20, 2013 »

Dobrý den,
mám problém, nedávno mě známý požádal zda-li mu nedám firmu do pořádku, slíbila jsem že pomůžu.
Od července 2012 se jim nikdo nestará o účetnictví, tím myslím opravdu o nic. Je to malá firma sro, plátci dph, mají dva zaměstnance - jednatel a jeho bratr. Samozřejmě že o ty zaměstnance se také nikdo nestará, je třeba to dát celé nějak do kupy, ale já vůbec nevím kde začít, v účetnictví mám zatím malou praxi ani nemám žádný program. Nemají moc dokladů ale spíš jde o ty oficiální povinnosti ke všem úřadům apod. Prosím poraďte co vše musím pohlídat a co vše je třeba udělat. Mockrát děkuji za každou odpověď ;)
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
S.R.O. vedení účetnictví
« Odpověď #1 kdy: Duben 23, 2013 »

DPH: podat všechna přiznání (čtvrtletní, měsíční). Možná bude třeba poslat i výpisy z evidence (pokud byl uplatněn režim přenesení daňové povinnosti), nebo souhrnná hlášení, záleží na druhu činnosti.

Účetnictví: provést účetní uzávěrku a sestavit výkazy

Daň z příjmů právnických osob: podat přiznání k DPPO včetně příloh. Závěrku po schválení zveřejnit v obch. rejstříku.

Zaměstnanci: doplatit dlužné odvody z mezd (FÚ, ZP, SP) a zákonné pojištění odpovědnosti zaměstnavatele (Kooperativa). Poslat měsíční hlášení na ZP a OSSZ, odevzdat ELDP. Odevzdat vyúčtování daně ze závislé činnosti (případně i vyúčtování srážkové daně). Jestli jste neodvedli pojistné na ZP a SP do 31.1.2013, tak budete zvyšovat daňový základ.

Upozorňuji, že tento server je určen fyzickým osobám, problematikou právnických osob se nezabývá.
IP zaznamenána
Stran: [1]