Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Příjmy z nájmu  (Přečteno 1613 krát)

jola

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 51
Příjmy z nájmu
« kdy: Březen 05, 2013 »

Dobrý den, důchodce pronajímá byt nájemce mu hradí spolu s nájmem také fond oprav. Pronajímatel přeposílá ze svého účtu fond oprav OSBD. Chci se zeptat  příjmem  pronajímatele bude jenom nájem? Výdaje uplatní paušálem.

Děkuji za Vaše reakce.
                                                                              Jola.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Příjmy z nájmu
« Odpověď #1 kdy: Březen 05, 2013 »

Příjem pronajímatele je i úhrada na tzv. fond oprav. Předpokládám, že má v nájemní smlouvě rozděleno, jaká je výše nájemného a kolik činí zálohy na služby spojené s užíváním bytu (plyn, elektřina, SV, TUV, výtah, úklid, správa domu, pojištění atd.) Jestliže zálohy na služby nájemníkovi vyúčtuje podle skutečnosti, tak nejsou součástí příjmů z pronájmu. FO mezi zálohy na služby nepatří.
IP zaznamenána

jola

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 51
Příjmy z nájmu
« Odpověď #2 kdy: Březen 05, 2013 »

Děkuji paní Zdeno za vyčerpávající odpověď. Moc mi pomohla.
IP zaznamenána

lencas86

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 13
Příjmy z nájmu
« Odpověď #3 kdy: Duben 09, 2013 »

dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda mohu jako náklady za pronájem bytu dát i nákup nábytku, kterým budu byt vybavovat než ho pronajmu(i s tímto nábytkem).
Pokud budu mít vyšší zálohy, např. příjem za byt 7 000 Kč, z toho měsíční náklady 5000 Kč, elektřina a plyn 1000,- a 300,_ internet (internet také mohu zahrnout do nákladů?) mám z toho tedy příjem zdanovaný 700 Kč? nebo to pak musím zvýšit příjem o tolik kolik mi vrátí na zálohách (přeplatek)?

děkuji moc za odpověd
IP zaznamenána
Stran: [1]