Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Prosím o radu  (Přečteno 1557 krát)

evulka27

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 50
Prosím o radu
« kdy: Březen 25, 2013 »

Dobrý den,

jsem trošku zmatená ohledně vystavených faktur a přijatých plateb od Googlu Adsense. Prosím poraďte na příkladu.
Vystavím daňový doklad (fakturu) na částku 3000,-, tuto částku zapíšu také do souhrnného hlášení a podám. Na účet mi přijde 3100,-. Opravné souhrnné hlášení nepodávám, je to tak správně? Podle pokynů ohledně daňové evidence, bych do přiznání k dani z příjmů FO měla dát vše, co mi přijde na účet. Mám dát do DAP 3100,-? Což mi ale nebude korespondovat s vystavenou fakturou a tím pádem to bude také špatně vyčísleno v souhrnném hlášení. Co když udělám na konci roku kurzový přepočet a stane se mi například to, že přiznám víc než bych měla a tím pádem na tom finanční úřad bude lépe, za to by mi snad uši neutrhli. Už jsem přečetla spousty diskuzí a někdo to dělá přepočtem na konci roku a někdo to vůbec neřeší.


Děkuji
IP zaznamenána

Jana Konečná

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 579
    • http://www.jakpodnikat.cz
Prosím o radu
« Odpověď #1 kdy: Březen 26, 2013 »

Dobrý den, přiznám se, že já patřím k těm, kteří to neřeší. Navíc už minimálně rok se vlatně nemusí nic přepočítávat, protože částky jsou vedeny již v korunách, ne jako dříve v eurech nebo ještě předtím v dolarech. Takže ten problém by tam (podle mého mínění) nyní již nastávat neměl.
IP zaznamenána

evulka27

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 50
Prosím o radu
« Odpověď #2 kdy: Březen 26, 2013 »

Takže v roce 2012 dám do přiznání k dani z příjmů, to co mi přišlo na účet, neohlížím se na vystavené faktury a k tomu podané souhrnné hlášení. A žádný kurzový rozdíl, jeslti to tak chápu.
IP zaznamenána

Jana Konečná

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 579
    • http://www.jakpodnikat.cz
Prosím o radu
« Odpověď #3 kdy: Březen 26, 2013 »

Do přiznání k dani z příjmů se dává to, co přišlo v roce 2012 na účet (bude tam i poslední platba za 2011, ale ne poslední za 2012).

No a na přiznání k dani z přidané hodnoty a na souhrnné hlášení se dávají částky vztahující se ke konkrétním měsícům kvartálu.

Ten kurzový rozdíl - upřímně, já ani nekontroluji, jestli se o pár korun liší to, co uvedou na AdSense a to, co mi pak pošlou na účet.
IP zaznamenána
Stran: [1]