Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Dodatečné daňové přiznání - vyplnění formuláře  (Přečteno 1056 krát)

majda31

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7

Dobrý den, prosím o pomoc - vyplňuji poprvé dodatečné přiznání za rok 2011 a mám problém s kolonkami. V roce 2011 se vedla DE a % z příjmů.
V roce 2011 byla omylem zahrnuta i příjmová faktura, která byla uhrazena až v roce 2012. Vzhledem k tomu, že v roce 2011 se po část roku platili i zálohy na daň ze závislé činnosti vznikl přeplatek 689 Kč, který FÚ vyplatil. V dodatečném přiznání vyšel vyšší přeplatek 2689 Kč. Tj. rozdíl -1950 Kč.
Dodatečné přiznání jsem vyplnila podle nových skutečností, až jsem se dostala k oddílu 6 - dodatečné DAP, kde na řádku 78 mám daň původní, na ř.79 současnou, rozdílový ř. 80 je Kč -1950,- (což je správná částka, kterou by nám měl FÚ doplatit).
Problém je v tom, že nevím, na kterém řádku oddílu 7 - placení daně, mám uvést těch 689,-, které nám FÚ už vyplatil.
Dodatečné přiznání jsem vyplňovala elektronicky a na ř.91 - zbývá doplatit se mi stále objevuje oněch Kč 2689 a ne správných Kč 1950. Myslíte, že mohu ten již vyplacené přeplatek uvést v některé z kolonek ř. 85-90? Formulář mě nechtěl pustit do mínusu.
Moc, moc děkuji za odpověď. M.
IP zaznamenána
Stran: [1]