Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Vyse zalohy pro OSVC -dosud nebyla zahajena cinnost  (Přečteno 1269 krát)

tereza33

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1

jsem u VZP .Jsem slovenka udelala jsem  si zivnostensky list koncem roku 2011 ale nikdy jsem nezahajila podnikani.
Danove priznani vyplnuji jako osoba bez  zdanitelnych prijmu lepe receno dan.priznani nepodavam jen pisu cestne
prohlaseni ze  jsem nemela za rok 2012 zadne zdanitelne prijmy.To znamena ze jsem mela platit pouze 1080 kc  
mesicne zalohy a  ne jak jsem zaplatila  za leden 1670 a pak 11 mes. 1697kc??Pokud je to tak tak jsem zaplatila
navic 7377 kc za rok 2012.JMam zazadat  pisemne o  vraceni preplatku nebo  ... ?Porad nevyvyjim zadnou cinost
a v dohledne dobe nebudu. Vim ze  kdybych byla  ve ztrate atd  ze stejne musim platit min. zalohy  ve vysi tech
1748kc Ale tady jde o to ze  zivnost nebyla nikdy aktivni /nezahajila cinnost/ a nemusim platit  prozatim ani socialni
pojisteni-tohle mam osobne overeno.Posledni 2 roky  dle zakona neni povinost nahlasovat preruseni zivnosti.Soc.
pojisteni si neplatim tam to mam vyresene tim ze kdybych zahajila cinnost  tak se mam stavit osobne  a pak az budu
platit soc.pojisteni.Do ted jsem si platila  min.zalohy pro zdr.pojisteni ,ale asi  jsem udelala chybu a mela jsem
platit mene,dekuji za odpoved.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Vyse zalohy pro OSVC -dosud nebyla zahajena cinnost
« Odpověď #1 kdy: Březen 26, 2013 »

Záleží na tom, jak jste u VZP přihlášená. Pokud jako OSVČ, tak musíte platit minimální zálohy i když nemáte žádné příjmy a ve skutečnosti ani nepodnikáte. Pokud jste přihlášená jako osoba bez zdanitelných příjmů, tak stačí platit 1.080,- Kč měsíčně a pokud platíte víc, tak u Vás evidují přeplatek. Zajděte na pobočku a zeptejte se, jak Vás mají zařazenou.
IP zaznamenána
Stran: [1]