Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Přehled pro ČSSZ + DAP  (Přečteno 1307 krát)

LucYnka9

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 10
Přehled pro ČSSZ + DAP
« kdy: Březen 12, 2013 »

Dobrý den paní Zdeno,

Mohla byste mi prosím poradit s vyplněním přehledu pro ČSSZ? Pokyny jsou celkem složitě napsané. Přítel je zaměstnanec a živnost má jako vedlejší činnost, na výpočet výdajů použil paušál. Mám na Vás pár dotazů:

1. Musím zaškrtnout ANO nebo NE na řádku č. 18, nebo se mě to netýká?
2. To samé oddíl č. 3, mám zaškrtnout NE, anebo ho úplně přeskočit?
3. Řádek č. 37 můžu vyplnit, ale nemusím? Není to důležité?
4. Přeplatek nemám, takže oddíl č. 6 úplně přeskočím.
5. Oddíl č. 7 ? v interaktivním formuláři mi naskočila do řádku č. 43 částka, i když jsem vyplnila, že živnost budu vykonávat jako vedlejší. Je to správně? Neměly by být v řádcích č. 43. ? 45. nuly?
6. Oddíl č. 9 a 11, mám zaškrtnout NE, anebo přeskočit?
7. K přehledu stačí přidat jednu přílohu, a to potvrzení ze zaměstnání, že je na HPP a živnost na VPP?

A ještě mám dotaz k daňovému přiznání FO.

1. DAP str. 1 ? hlavička ? první dva řádky FINANČNÍMU ÚŘADU PRO (mám vyplnit název Finančního úřadu, kde budu podávat DAP) a ÚZEMNÍMU PRACOVIŠTI V (uvedu město)?
2. Oddíl č. 1, řádek č. 7 ? jedná se o muže, mám vyplnit znova příjmení, anebo tento řádek nechat prázdný?
- Řádek č. 30 ? nevyplňuji
3. Oddíl č. 3, řádek č. 47 ? odečet úroků ? máme smlouvu na překlenovací úvěr přes stavební spořitelnu ze dne 25.6.2012 a úroky 5.418,- Kč. Do DAP zapíšu tuto částku a počet měsíců uvedu včetně toho června (7 m.), nebo bez června (6 m.)? Jsou tam nějaké podmínky, kdy si úroky uplatnit nemůžu?
4. Oddíl č. 7, řádek č. 85 ? nechám prázdné
5. Příloha č. 1, oddíl C ? začal podnikat 27.2. (toto zapíše do kolonky DATUM ZAHÁJENÍ ČINNOSTI a do POČET MĚSÍCŮ ČINNOSTI napíšu 11? I když je ten 1. měsíc pouze 2 dny?

Jsou to věci, u kterých si nejsem jistá a nechci riskovat, abych to špatně vyplnila.

Moc Vám děkuji za rady.

Pěkný den,

Lucie
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Přehled pro ČSSZ + DAP
« Odpověď #1 kdy: Březen 12, 2013 »

1. Zaškrtněte NE.
2. V ř. 19 zaškrtněte NE.
3. Nemusíte vyplňovat, jestliže máte vyměřovací základ (zaměstnání + OSVČ) nižší než  1.206.577,- Kč.
4. Ano.
5. Pokud vznikla z titulu vedlejší činnosti za rok 2012 povinná účast na důchodovém pojištění (průměrný měsíční daňový základ nad 5.028,- Kč, za rok 2012 budete doplácet pojistné), tak na ř. 43 a 44 vyskočí nějaké částky.
6. Zaškrtněte NE.
7. Jestli máte potvrzení ze zaměstnání, tak je přiložte.

DaP:
1. V prvním řádku uvedete, kterému finančnímu úřadu, například Finančnímu úřadu pro Jihočeský kraj. V druhém řádku uvedete, kterému územnímu pracovišti (podle bydliště), například územnímu pracovišti v Písku.
Seznam finančních úřadů a jejich územních pracovišť najdete zde:
http://urady.statnisprava.cz/rstsp/ciselniky.nsf/i/d0027
2. Vypisuji znovu příjmení, muži je také mohou měnit. V ř. 30 zaškrtněte NE.
3. Podmínky uplatnění úroků podle ustanovení § 15 odst. 3 a 4 zákona o daních z příjmů. Najdete například zde:
http://business.center.cz/business/pravo/zakony/dprij/cast1.aspx
Pokud jste platili úrok už v červnu, tak 7 měsíců, ale vzhledem k výši úroků, je jedno, zda uvedete 6 nebo 7 měsíců.
4. Zřejmě neplatil žádné zálohy na daň z příjmů jako OSVČ, takže ř. 85 necháte prázdný.
5. Ano.
IP zaznamenána
Stran: [1]