Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Pohledávky a exekuce služníka  (Přečteno 1630 krát)

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
Pohledávky a exekuce služníka
« kdy: Březen 05, 2013 »

Dobrý den.
\"Chytám se stébla\" s pohledávkami a uvažuju využít ustanovení ZDP§24/y/6
OSVČ - vede účetnictví,eviduje pohledávky za FO, na které byla podána žaloba a následně byla nařízena exekuce - rok 2007. Zatím žádné plnění.

Exekutor nabízí vyjádření, že je pohledávka nevymožitelná, ale chce si ze to nechat zapatit. Podle mého názoru by mohlo jeho potvrzení stačit pro daňový odpis. Je to tak?
Zamýšlím se jenom nad zněním toho bodu 6: ... \"jehož majetek, ke kterému se daná pohledávka váže, ......
Dlužník podnikal jako OSVČ, odebral např. stavební materiál (na jakoukoliv stavbu), který nezaplatil, a proto jsme na něj podali žalobu. On nepoužil \"náš\" materiál na svůj majetek. Není v uplatnění tohoto bodu nějaký chyták? Začínám pochybovat o svých myšlenkách :-)
Raději doporučím svému klientovi (bratr), aby nic neodpisoval, než  potom ve starobním sůchodu řešit dodanění a penále  ze strany fú.
Děkuji za Váš čas.
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
Pohledávky a exekuce služníka
« Odpověď #1 kdy: Březen 06, 2013 »

Dobrý den.
Tak jsem byla informována daňovou poradkyní, že jsem na omylu :-(
Exekuce není titul pro daňový odpis.
Jen likvidace /PO/, osobní bankrot nebo konkurz.
Sděluji, kdyby to snad někdo potřeboval...
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Pohledávky a exekuce služníka
« Odpověď #2 kdy: Březen 06, 2013 »

Chtěla jsem napsat, že by možná bylo vhodné obětovat pár stovek a zajít za daňovým poradcem. Našla alespoň nějakou pohledávku, která by se dala odepsat?
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
Pohledávky a exekuce služníka
« Odpověď #3 kdy: Březen 06, 2013 »

Už jsou tam jen \"zbytky\". Tyto dvě OSVČ v exekuci a tři SROčka, která jsou v likvidaci nebo konkursu. Likvidace trvá i několik let a přihlášené pohledávky nejsou promlčené. Jsem z toho rozladěná, když např konkurs byl prohlášen v roce 2006 a dosud není nic ukončeno. Nemohu tedy nic uplatnit, bohužel ani ty OP.
Neřešila bych to tak \"úzkostlivě\", kdyby se nejednalo při přechodu z DE na Ú o dodanění nevymožitelných pohledávek v řádu několika milionů. Ono je to asi jedno, když půjde věřitel do starobního důchodu a ukončí činnost, musel by to také doplatit. No nic, hlavně zdraví.
Děkuji za reakce, paní Zdeno a přeji hodně úspěchů. Marie
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Pohledávky a exekuce služníka
« Odpověď #4 kdy: Březen 06, 2013 »

Tak to je k vzteku ..... a dlužníci jsou zřejmě vysmátí:-(
IP zaznamenána
Stran: [1]