Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Ukončení činnosti v podvojném účetnictví  (Přečteno 1674 krát)

Jitas

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 28

Zdravím, prosím o radu - fyzická osoba vedla podvojné účetnictví a ukončila v únoru 2012 činnost. Dodanění je mi jasné, ale nevím, jak uzavřít účetnictví - zůstatky na rozvahových účtech někam přeúčtovat, nebo jednoduše v rozvaze k 31. 12. 2012 uvést samé nuly? Děkuji předem.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Ukončení činnosti v podvojném účetnictví
« Odpověď #1 kdy: Březen 14, 2013 »

A co přeúčtovat zůstatky na 491?
IP zaznamenána

Jitas

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 28
Ukončení činnosti v podvojném účetnictví
« Odpověď #2 kdy: Březen 14, 2013 »

Zdravím, taky mě to napadlo, ale jak jsem tak k tomu různě hledala, tak jsem někde narazila na to, že např. při vyřazení majetku do osobního vlastnictví se přeúčtovává na 491, ale to v případě, že k vyřazení dochází před ukončením činnosti...Nakonec jsem jen vyčistila přes 491 pokladnu a bankovní účet (byl mínusový) a zbytek nechala tak, uvidím, pokud se to na FÚ nebude líbit, ozvou se. Každopádně děkuji za Vaši reakci, přeji hezký večer.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Ukončení činnosti v podvojném účetnictví
« Odpověď #3 kdy: Březen 14, 2013 »

To je pravda, ke dni ukončení činnosti má ještě OM. Nechala bych zůstatky na rozvahových účtech.
Našla jsem článek z roku 2005: http://www.ucetnikavarna.cz/archiv/dokument/doc-d1639v1615-ukonceni-podnikani-fyzicke-osoby/?search_query=%24index%3D1212&order_by=&order_dir=&type=&search_results_page=1
IP zaznamenána
Stran: [1]