Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Souběh podnikání a zaměstníní-daňové zvýhodnění na děti  (Přečteno 787 krát)

Renata Koubkova

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5

Hezký den,
není mi jasno ve věci daňového zvýhodnění na děti- manžel v zaměstnání podepsal za r.2012 prohlášení, na Potrvzrzení o zd. příjmech ze záv. činnosti má uvedeno, že uplatňoval obě děti jako pro účely daňového zvýhodnění. Zároveň bude díky vedlejším příjmů z podnikání podávat daňové přiznání. Mohla byste mi prosím odsouhlasit postup?: uvedení příjmu ze zam., podnikání v příloze 1 je mi jasné, sečteme, odečteme zaplacenou zálohu na dani v zaměstnání... . Ale ve zbytku tápu - uvede v přiznání v tabulce 2 , odd.5 i vyživované děti a slevy na ně?  Nebo už Nebude to dvojitý odpočet?
Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719

Ano, musí je uvést, výjde mu konečná daň na ř.74 a případný bonus na ř.75. Z potvrzení ze zaměstnání vyčtete, zda měl v zaměstnání vyplacený bonus a ten uvedete v ř.76, případně vyplníte ř.77 ( záleží, zda bude bonus).

V ř.84 uvedete podle Potvrzení ze zaměstnání výši sražených záloh a na ř.91 Vám výjde buď doplatek nebo přeplatek.
Navede Vás to při vyplnování DAP.
IP zaznamenána

Renata Koubkova

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5

Děkuji za zprávu, moc jste nám pomohla.
IP zaznamenána
Stran: [1]