Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: občanské sdružení - plátce DPH  (Přečteno 900 krát)

renesas

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
občanské sdružení - plátce DPH
« kdy: Říjen 03, 2013 »

Česká republika je země neomezených možností, stále zde objevuji něco nového. Nedavno jsem zjistil, že český finanční úřad dokáže přidělit DIČo občanskému sdružení. Přišel ke mě pán, říkejme mu Novák, řekl, že je z občanského sdružení Radostná budoucnost a že toto občanské sdružení je plátcem DPH. Toto lze ověřit na VIASu , horší to je s ověřením zda pan Novák je z občanského sdružení Radostná budoucnost. Občanské sdružení se totiž registruje u ministerstva vnitra, které zásadně nepodává informace o občanech s odvoláním na zákon o ochraně osobních údajů. A tak pan Novák (podle občanského průkazu trvale bytem na magistrátu v Ostravě) zdatně nakupuje zboží bez DPH od dodavatelů, kteří jsou plátci DPH v jiné zemi EU a naopak prodává zboží pod hlavičkou občanského sdružení Radostná budoucnost včetně DPH. Docela dobrá pračka peněz s posvěcenim ministerstva vnitra ČR, co říkáte? Mimochodem, ten trvalý pobyt na magistrátě zajišťuje také ministerstvo vnitra ČR. Tak by mne zajímalo, jak vůbec může finanční úřad přidělit DIČo občanskému sdružení, což je dobrovolná skupina osob, které se občas sejdou v hospodě, na jejíž adrese prohlásili, že občanské sdružení bude mít sídlo a v té hospodě u píva debatují o Radostných zítřcích a světlé budoucnosti. Který z těch štamgstů je tedy odpovědný za zúčtování DPH?
Nápověda: ministersvo vnitra, ani ministerstvo financí to nevědí a finanční úřad dělá mrtvého brouka. Tak kdopak tu hádanku rozlouskne?
IP zaznamenána
Stran: [1]