Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Faktura ze zahraničí  (Přečteno 1679 krát)

tomoas

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 17
Faktura ze zahraničí
« kdy: Leden 01, 2013 »

Mám e-shop, kde prodávám kávu. Nejsem platce DPH a vedu Danovou evidenci.
Nyni si potrebuji koupit obrazky na dreamstime.com, abych mohl z fotek udelat nvy design meho e-shopu. Mohu normálně fakturu, kterou my pošlou dát do výdajů, ikdyž to bud faktura ze zahraničí ?
IP zaznamenána

tomoas

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 17
Faktura ze zahraničí
« Odpověď #1 kdy: Leden 03, 2013 »

Tyk jsem dneska nakonec na www.fotolia.com  koupil kredit, abych mohl obrazky stahnout. Faktutu mam, dokonce si do ni muzu cokoliv pripsat (tuto funkci primo umoznue fotolia), takze jsem si tampripsal me IC.
Ale mam otazku faktura je v Eurech, a je z USA. Jak ji zauctovat ? mam si ji vytisknout, prpocitat dle kurz CNB na koruny,a dat do vydaju ?, nebo se musi udelat jeste neco vice ?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Faktura ze zahraničí
« Odpověď #2 kdy: Leden 06, 2013 »

Budete platit v eurech? Pokud ano, tak přepočítejte (třeba denním kurzem ČNB a tohoto způsobu přepočtu se držte celý rok) až úhradu faktury.

Podle mého názoru byste se měl do 15 dnů od přijetí služby zaregistrovat na finančním úřadě jako identifikovaná osoba. Firma Fotolia LLC (obdoba našeho s.r.o.) je osobou neusazenou v tuzemsku a pokud od takové osoby přijmete službu s místem plnění v tuzemsku (zřejmě poskytnutí práv k užití díla), tak se podle ustanovení § 6h zákona o DPH stáváte identifikovanou osobou a odvedete v tuzemsku DPH. Více informací k identifikované osobě (je to novinka od 1.1.2013) najdete zde:
http://www.jakpodnikat.cz/identifikovana-osoba-k-dph.php
IP zaznamenána
Stran: [1]