Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: dodatečné daňové přiznání  (Přečteno 959 krát)

monulenka

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 50
dodatečné daňové přiznání
« kdy: Prosinec 28, 2013 »

dobrý den, do roku 2012 jsme u řemeslné živnosti uplatňovali výdaje %, za rok 2013 bude zřejmě skutečné výdaje. mám tu bohužel dvě pohledávky z roku 2012 (faktury zaplaceny ny náš účet v lednu 2013) takže budu muset pokud budeme uplatňovat skutečné výdaje podat dodatečné DP za rok 2012 a tuto částku dodanit.
chtěla bych se zeptat na postup, zvýší se mi základ daně a pak už postupuju stejně, tedy že znovu odpočítám slevy a zvýhodnění. za rok 2012 nám vyšla daň 0 abyly  vráceny bonusy na děti. nebo se u dodatečného přiznání postupuje jinak a tuto částku musím rovnou zdanit?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
dodatečné daňové přiznání
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 29, 2013 »

Přiznání vyplníte celé znovu + oddíl 6. V tabulce E uvedete dodaňované pohledávky a tím zvýšíte základ daně. Znovu odpočítáte slevy a zvýhodnění. Pokud vyjde nějaká daň, tak se sníží bonusy na děti a přeplatek bonusů vrátíte.
IP zaznamenána

monulenka

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 50
dodatečné daňové přiznání
« Odpověď #2 kdy: Leden 15, 2014 »

Takže chápu to dobře, že pokud jsem měla např. v roce 2012 přijmy 100.000,- a uplatňovala 80% výdajů, a mám pohledávky 20000,- (faktura mnou vystavená 2012, zaplacená 2013). budu dělat dodatečné DP. vyplním komplet celé znova, jako příjmy budu mít 120.000,- a z toho 80% výdaje + porovnám v oddíle 6 z řádným DP roku 2012?
a ještě k tomu rovnou dotaz. Od letoška měla být povinnost pro OSVĆ datové schránky při podání pro ČSSZ a prý je to zase odloženo, je to pravda?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
dodatečné daňové přiznání
« Odpověď #3 kdy: Leden 15, 2014 »

Původní příjmy a výdaje zůstanou stejné. K tomu v tabulce E zvýšíte základ daně o pohledávky, ke kterým si neuplatníte žádné výdaje.  Takže příjmy 100 tis., výdaje 80 tis., ř. 105 20 tis., základ daně 40 tisíc.

Povinná elektronická komunikace s ČSSZ byla o rok odložena:
http://www.cssz.cz/cz/o-cssz/informace/media/tiskove-zpravy/tiskove-zpravy-2013/2013-09-13-Povinna-elektronicka-komunikace-pro-osoby-samostatne-vydelecne-cinne-se-o-rok-odlozi.htm
IP zaznamenána
Stran: [1]