Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: skončení PP, registrace na ÚP a PPM  (Přečteno 3136 krát)

luza

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 13
skončení PP, registrace na ÚP a PPM
« kdy: Květen 28, 2012 »

Zaměstnankyni skončí PP na dobu určitou 30.6.2012, je těhotná, pravděpodobný termín porodu 24.12.2012, tzn. že nárok na PPM jí vznikne z ochranné lhůty (u téhož zaměstnavatele pracuje více než dva roky, podmínku 270 dnů má splněnou). Z čeho se jí vypočítá PPM, kdyby v době do nástupu na PPM  pobírala dávky v nezaměstnanosti z ÚP ? Já si myslím, že z příjmů z uplynulého zaměstnání a i nárok na PPM uplatní přes bývalého zaměstnavatele, ale někdo jí tvrdil, že z důvodu pobírání dávek to tak nebude.
Poradíte, prosím, zda je můj názor správný ?Děkuji.
IP zaznamenána

ivzez

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 72
skončení PP, registrace na ÚP a PPM
« Odpověď #1 kdy: Červenec 06, 2012 »

Ano, Váš názor je správný. Nárok na PPM uplatní u posledního zaměstnavatele (z posledního nemocenského pojištění), základem pro výpočet PPM budou výdělky z doby jejího posledního zaměstnání.
IP zaznamenána

ozzák

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 17
skončení PP, registrace na ÚP a PPM
« Odpověď #2 kdy: Srpen 04, 2012 »

šla bych se zeptat na MSSZ, protože moje známá, pracovala celou dobu, dostala výpověď k 31.4. - dohodou a za 14dnů zjistila, že je těhotná. termín měla 30.12. na MSSZ ji řekli, že 6 týdnů před porodem nedostane nic a pak nějaké měsíce mateřeskou, v podstatě by na tom byla hodně špatně, protože doba od posledního zaměstnání je příliš dlouhá k termínu porodu. Nic méně, nakonec si našla narychlo práci a te´d je na MD a plynuli ji všechny výhody ze zaměstnání. proplacení dovolená..., paradoxně si polepšila, protože měla větší plat v nové práci. Jak by to s ní bylo kdyby nikam nenastoupila, to neví, ale je za to ráda.
IP zaznamenána

ivzez

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 72
skončení PP, registrace na ÚP a PPM
« Odpověď #3 kdy: Srpen 04, 2012 »

Citace: ozzák
... protože moje známá, pracovala celou dobu, dostala výpověď k 31.4. - dohodou a za 14dnů zjistila, že je těhotná. termín měla 30.12. na MSSZ ji řekli, že 6 týdnů před porodem nedostane nic a pak nějaké měsíce mateřeskou, v podstatě by na tom byla hodně špatně, protože doba od posledního zaměstnání je příliš dlouhá k termínu porodu. Nic méně, nakonec si našla narychlo práci a te´d je na MD a plynuli ji všechny výhody ze zaměstnání. proplacení dovolená..., paradoxně si polepšila, protože měla větší plat v nové práci. Jak by to s ní bylo kdyby nikam nenastoupila, to neví, ale je za to ráda.
___
Vaše známá nedostala \"výpověď dohodou\", protože ta neexistuje, ale dobrovolně se dohodla se zaměstnavatelem o rozvázání pracovního poměru.
Dohoda o rozvázání PP je vždy dobrovolný oboustranný právní krok. (Na návrh zaměstnavatele nebyla povinna přistoupit.)

Vaše známá zjistila těhotenství až po skončení PP, tzn., že v době ukončení PP mohlo jít o několik prvních tt. Kdyby byl PP skončil skončil později - cca na přelomu
3. a 4. měsíce těhotenství (jako v případě tazatelky), \"dosáhla by na PPM z předchozího zaměstnání také.\"

___
Kdyby Vaše známá do dalšího zaměstnání nenastoupila, neměla by nárok na MD ani na RD (= volno na péči o dítě od zaměstnavatele) a pravděpodobně ani na PPM. Až od porodu by byla měla nárok na rodičovský příspěvek (RP, sociální dávka).
IP zaznamenána

terka225

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
skončení PP, registrace na ÚP a PPM
« Odpověď #4 kdy: Listopad 13, 2012 »

dobrý den, byla jsem registrována na úřadu práce a od 1.11. jsem začala pracovat ale práce je pro mě jako pro ženu fyzicky náročná  a 16.11. bych chtěla ukončit smlouvu v zkušební lhůtě, za jak dlouho se můžu opět registrovat na přad práce. Děkuji
IP zaznamenána

ivzez

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 72
skončení PP, registrace na ÚP a PPM
« Odpověď #5 kdy: Prosinec 22, 2012 »

Citace: terka225
dobrý den, byla jsem registrována na úřadu práce a od 1.11. jsem začala pracovat ale práce je pro mě jako pro ženu fyzicky náročná  a 16.11. bych chtěla ukončit smlouvu v zkušební lhůtě, za jak dlouho se můžu opět registrovat na přad práce. Děkuji
Nevkládejte prosím stejný dotaz do více vláken,
je to nepřehledné.
IP zaznamenána
Stran: [1]