Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: rodinní příslušníci  (Přečteno 1061 krát)

boginek

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
rodinní příslušníci
« kdy: Říjen 11, 2012 »

Dobrý den, začala jsem podnikat v hostinské činnosti jako vedlejší OSVČ. Můj syn mi bude občas při této činnosti pomáhat bezúplatně. Je mou povinností s ním sepsat nějakou smlouvu? Děkuji za odpověď. Hana
IP zaznamenána

Liduna55

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
rodinní příslušníci
« Odpověď #1 kdy: Říjen 13, 2012 »

Dobrý den,
má kamarádka začala podnikat jako vedlejší OSVČ od 1.9.2011 a odkoupila  od původní majitelky krámek, s tím,že se vyrovnají po novém roce......kamarádka dala dotyčné paní majitelce zálohu hotově 100 000,--Kč ,která vystavila pouze PPD a nic víc:(:(
můj dotaz na Vás:a) ani jedna to nemá v účetnictví-účetní firma nezpracovala,neměla řádné podklady
b) není sepsaná žádná smlouva o nabytí a změně majitele
Můžete mně poradit jak postupovat?Byly jsme se radit u paní právničky,která původní majitelku předvolala k jednání,aby se výše uvedené skutečnosti napravily,ale paní to není ochotná udělat.Dostala jsem za úkol od paní právničky sepsat návrh smlouvy a vypracovat návrh jak postupovat....
Já jsem pro opravu účetnictví,aby se opravilo jak Daň z příjmu, tak i smluvní vztahy.Je to tak dobře?Účetní firma nám odmítá udělat rekonstrukci daňové evidence=jedná se o účetní firmu s.r.o. s odůvodněním,že paní účetní co to dělala je těžce nemocná,ale přeci podle selského rozumu,je firma povinna tohle napravit nebo se pleto?
Předem děkuji za jakokoliv radu
Liduna55
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
rodinní příslušníci
« Odpověď #2 kdy: Říjen 14, 2012 »

Citace: boginek
Dobrý den, začala jsem podnikat v hostinské činnosti jako vedlejší OSVČ. Můj syn mi bude občas při této činnosti pomáhat bezúplatně. Je mou povinností s ním sepsat nějakou smlouvu? Děkuji za odpověď. Hana
Syn (případně manžel) může podle § 132 odst. 1 zákona o zaměstnanosti bezúplatně vypomáhat bez smlouvy.
IP zaznamenána
Stran: [1]