Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Daňový bonus na dítě  (Přečteno 1246 krát)

JitkaK

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 154
Daňový bonus na dítě
« kdy: Září 13, 2012 »

Dobrý den, může si jeden z manželů uplatňovat slevu (bonus) na dítě jen po část roku a zbytek roku druhý z manželů? Poté se to zohlední v ročním vyúčtování. Díky moc.
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
Daňový bonus na dítě
« Odpověď #1 kdy: Září 13, 2012 »

Ano, může.
Pokud jste jeden nebo oba v zaměstnaneckém poměru, nezapomeňte to v dostatečném předstihu oznámit svým mzdovým účetním. (Podepsat změnu v Prohlášení poplatníka a doložit Potvrzení druhého z manželů, že slevu /bonus neuplatňuje).
IP zaznamenána

Prekulka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Daňový bonus na dítě
« Odpověď #2 kdy: Září 25, 2012 »

Dobrý den.
Teprve začínám podnikat.Na finančním uřadě mám hlášenou registraci od 1.10.2012. Ráda bych se zeptala....stále tu čtu, že na uplatnění slevy daně na dítě a na mne musí být příjem alespon 48.tis. za rok. Mám tomu tedy rozumět, že v mém případě stačí, když 48.tis. vydělím 12 měsíci to znamená, že za ty tři měsíce stačí jen 12.tisíc ? A jestli ještě mohu dotaz. Mé podnikání je výroba a prodej textilních výrobku. Již nyní jsem dala nemalé peníze za stroj, materiály, nitě atd. a učetní mi stále tvrdí, že se mi vyplatí daně paušálem což je jen 60 procent., ale když si to spočítám tak se mi paušál nevyplatí. Mohla by jste mi prosím poradit vy?
Velice předem děkuji za odpověd.
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
Daňový bonus na dítě
« Odpověď #3 kdy: Září 26, 2012 »

Dobrý den
Částkou 48000,-Kč - tedy polovinou roční minimální mzdy se rozumí tento minimální příjem. Je jedno za kolik měsíců ho dosáhnete, a z čeho ho dostáhnete. Jestli je to příjem ze zaměstnání, podnikání nebo pronájem (tedy § 6,7,8,9 Zákona o daních z příjmů). Ve Vašem případě byste musela i za ty 3 měsíce, pokud jste od ledna neměla jiný, výše uvedený příjem, mít alespoň oněch 48000,-Kč.
K druhému dotazu: Pokud jste si spočítala, že skutečné výdaje jsou výhodnější, potom uplatněte skutečné výdaje. Ledaže by pořizovací cena stroje (nemám přehled) byla vyšší než 40 000,-Kč, potom by se jednalo o dlouhodobý majetek. Takto drahý stroj byste nemohla účtovat přímo do nákladů, ale odepisovat.
Způsob uplatnění výdajů můžete měnit třeba každý rok.
IP zaznamenána
Stran: [1]