Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Účetní doklad při poskytování služeb  (Přečteno 1482 krát)

Sheeliii

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 21
Účetní doklad při poskytování služeb
« kdy: Září 20, 2012 »

Dobrý den, začínám podnikat v oboru manikúra, modeláž nehtů a chtěla bych se zeptat zda můžu za službu vypisovat příjmový pokladní doklad nebo jen účtenku za hotové? Nejsem plátce DPH a výdaje bych chtěla do daňového přiznání uplatňovat paušálem.
Předem moc děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
Účetní doklad při poskytování služeb
« Odpověď #1 kdy: Září 21, 2012 »

Dobrý den,

je jedno jaký doklad vypíšete, pokud zákazník nebude doklad vyžadovat, tak nemusíte žádný.
Zapisujte si jedntolivé tržby ( např. i ručně do sešitu ),  měsíčně součty, ke kterým pak v DAP uplatníte paušální výdaje.
IP zaznamenána

Sheeliii

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 21
Účetní doklad při poskytování služeb
« Odpověď #2 kdy: Září 21, 2012 »

Aha, děkuji, já jsem si právě myslela, že musím vypisovat a skladovat příjmové doklady, například i pro finanční úřad, to není nutné? Ještě jsem se chtěla optat to, že chci uplatnit výdaje paušálem, musím oznámit předem, nebo to stačí jenom pak vyplnit do daňového přiznání?
Děkuji moc.
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
Účetní doklad při poskytování služeb
« Odpověď #3 kdy: Září 21, 2012 »

Souhlasím s Jaromírou. Že uplatníte výdaje procentem předem nemusíte vědět :-). Tento způsob výdajů se zapíše (zaškrtne příslušné okénko) až v daňovém přizníní.
IP zaznamenána

Sheeliii

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 21
Účetní doklad při poskytování služeb
« Odpověď #4 kdy: Září 21, 2012 »

Děkuji, myslela jsem si to, že to bude stačit zaškrtnout, až v daňovém přiznání :) ještě co se týče těch dokladů, sama pro sebe si je tedy nemusím vypisovat? Měla jsem za to, že doklad se vystaví zákazníkovi a kopii si uschovám..omlouvám se, v těchto věcech trochu tápu, proto se o tom snažím něco zjistit, abych pak neudělala v něčem chybu. Děkuji moc.
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
Účetní doklad při poskytování služeb
« Odpověď #5 kdy: Září 22, 2012 »

Citace: jaromira
Dobrý den,

je jedno jaký doklad vypíšete, pokud zákazník nebude doklad vyžadovat, tak nemusíte žádný.
Zapisujte si jedntolivé tržby ( např. i ručně do sešitu ),  měsíčně součty, ke kterým pak v DAP uplatníte paušální výdaje.
Vy musíte evidovat příjmy a je jedno jaký prokazatelný způsob zvolíte.
IP zaznamenána
Stran: [1]