Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Faktura pro Město v režimu PDP?  (Přečteno 1575 krát)

Paplub

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 146
Faktura pro Město v režimu PDP?
« kdy: Září 02, 2012 »

Dobrý večer paní Zdenko,
mám na Vás dva dotazy, kdy  nevím, zda je to OK:

- fakturovala jsem stavební firmě, plátci DPH za opravu valníku na ÁVII. Jednalo se o truhlářské práce,   v režimu PDP.  Fakturu ale vrátili, že se nejedená o PDP. Já jsem všude možně hledala , ale nemůžu se nikde  dočíst. Fakturu jsem jim již zaslala novu s DPH 20 %, ale pořád nad tím přemýšlím.


- mám vystavit fakturu od plátce DPH-instalatérské práce provedené přímo na Městě- Jsou plátci DPH, takže uvažuji, že udělám fakturu v PDP.
Opět jsem někde četla o nějakých vyjímkách. Je tento postup správný?

Děkuji za Váš čas a přeji hezký večer
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Faktura pro Město v režimu PDP?
« Odpověď #1 kdy: Září 03, 2012 »

U opravy valníku nelze použít režim přenesení daňové povinnosti. Copak Avie je stavba?

Pokud MÚ poskytl při objednávce prací své DIČ, tak zřejmě přijaté plnění využije k uskutečnění svých ekonomických činností a vy budete fakturovat v režimu PDP. Pro jistotu si ověřte, zda bude skutečně vystupovat jako osoba povinná k dani. Pokud by vám podepsali prohlášení, že přijaté plnění nebude ani zčásti použito pro uskutečnění jejich ekonomických činností, tak budete fakturovat v normálním režimu s DPH.
IP zaznamenána

Paplub

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 146
Faktura pro Město v režimu PDP?
« Odpověď #2 kdy: Září 04, 2012 »

Co se týče první odpovědi, tak to je opravdu už z mé strany úlet...ale někdo mi to musel říct, když  jsem nebyla schopna se dopátrat. Jinak je to samozřejmě jasné. Děkuji
 A ta druhá je v pořádku, ověřila jsem to a patří to do režimu PDP.

Děkuji ještě jednou
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Faktura pro Město v režimu PDP?
« Odpověď #3 kdy: Září 04, 2012 »

Není zač:-)
IP zaznamenána
Stran: [1]