Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Odpovědný zástupce  (Přečteno 1574 krát)

karetka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Odpovědný zástupce
« kdy: Srpen 03, 2012 »

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na podnikání formou odpovědného zástupce, pracuji ve wellness jako kosmetička a masérka na ŽL, bude se měnit majitel a nový majitel nemá ŽL oprávnění na tyto služby, dohodli jsme se že kosmetické a masérké služby bych zaštítila já. Jaké povinnosti pro mne vyplývají i z účetního hlediska? Budu odpovídat komletně za chod celého wellness nebo jen za kosmetické a masérské služby?
Děkuji Martina
IP zaznamenána

karetka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Odpovědný zástupce
« Odpověď #1 kdy: Srpen 03, 2012 »

Nebo případně pokud by mi místnost pronajímal, nemusel by mít živnost na kosmetické služby,ale na pronájem?
Děkuji Martina
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Odpovědný zástupce
« Odpověď #2 kdy: Srpen 08, 2012 »

Pokud bude nový majitel chtít vlastním jménem provozovat kosmetické a masérské služby a nemá k tomu potřebnou kvalifikaci, tak bude potřebovat odpovědného zástupce, jinak nedostane živnostenské oprávnění. Odpovědným zástupcem můžete být Vy a budete odpovídat jen za masérské a kosmetické služby. Odpovědný zástupce by měl podnikateli odpovídat za provoz živnosti (dodržování předpisů, které se vztahují k příslušné činnosti) a dodržování živnostenských předpisů. Živnostenský zákon neukládá odpovědnému zástupci žádné sankce za porušení jeho povinností, to si musí vyřídit podnikatel s odpovědným zástupcem. Musejí být v nějakém smluvním vztahu, např. uzavřou dohodu o provedení práce, mandátní smlouvu... Z účetního hlediska nebudete mít žádné povinnosti, pouze přiznáte případný příjem ke zdanění..

Pokud by majitel neměl tyto služby v náplni činnosti, pak by Vám mohl pouze pronajmout místnost, ve které byste si provozovala svoji živnost.
IP zaznamenána

verka40

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Odpovědný zástupce
« Odpověď #3 kdy: Srpen 17, 2012 »

Prosím, jak je vše v případě, že zaměstnavatel - příspěvková organizace, využívá zaměstnancův živnostenský list. Příklad: Vyučený truhlář v organizaci, která ve vedlejší činnosti prodává výrobky truhlářské dílny. Má tento \" zaštíťující\" pracovník nárok na např. procenta z prodaných výrobků, ... Nebo je to na vůli zaměstnavatele, zda mu něco dá, či nikoliv.
Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Odpovědný zástupce
« Odpověď #4 kdy: Srpen 17, 2012 »

Je to na vzájemné dohodě.
IP zaznamenána
Stran: [1]