Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: vrácení DPH  (Přečteno 2359 krát)

Marika

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
vrácení DPH
« kdy: Květen 15, 2011 »

Dobrý večer paní Zdeno, prosím Vás musím žádat FÚ písemně o vrácení přeplatku DPH.
Děkuji moc za odpověď.
Marika
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
vrácení DPH
« Odpověď #1 kdy: Květen 15, 2011 »

Dobrý večer. Pokud jde o nadměrný odpočet, vyčíslený v řádném přiznání, tak nemusíte žádat o vrácení, FÚ vrací automaticky. Pokud podáváte dodatečné přiznání a přeplatek je vyšší než 100,- Kč, tak je třeba požádat o vrácení přeplatku (a přiložit odůvodnění, proč snižujete daň). Upravuje § 105 zákona o DPH (povinnost uvedení důvodů při podání dodatečného přiznání na nižší daň upravuje daňový řád).
IP zaznamenána

bdin

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
vrácení DPH
« Odpověď #2 kdy: Červen 14, 2011 »

Dobrý den zakoupil jsem do podnikání motorku konkrétně tříkolku a slyšel jsem že finanční ůřad se zdráhá vracet DPH.Prosím poradte abych byl připraven.Děkuji Zelenka
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
vrácení DPH
« Odpověď #3 kdy: Červen 15, 2011 »

Určiě si nachystejte doklady o pořízeni a HLAVNÉ zdůvodnění, proč a jak budete tříkolku potřebovat k podnikání. aby vynaložený výdaj sloužil k dosažení, zajištění a udržení příjmů...
IP zaznamenána

petrahartmann

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
vrácení DPH
« Odpověď #4 kdy: Červenec 24, 2012 »

Dobrý den,paní Zdeno chci se zeptat jakou dobu má Fú na vrácení DPH- v Přiznání mi vyšel nadměrný odpočet......
za I.Q kolem 15 000 a ted za II.Q 18 000 kč...a dosud mi nevrátili ani  za I.Q. musí se žádat nebo bude kontrola??
díky za odpověď...Petra
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
vrácení DPH
« Odpověď #5 kdy: Červenec 24, 2012 »

FÚ má na vrácení NO 30 dnů, takže kolem 25. 5. už by měli NO vrátit. O vrácení se musí žádat, pokud vyjde NO v dodatečném přiznání, jestli jste podali řádné přiznání, tak vrací automaticky. Nemáte dluhy na jiné dani?
IP zaznamenána

dani

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
vrácení DPH
« Odpověď #6 kdy: Srpen 11, 2012 »

Dobry den, Jsem platce DPH, a koupil jsem sy auto na uvěr FU my vratil DPH, a tet jsem se dostal do situace že nemam z čeho zaplatit za uver, jsem nuceni prepsat uver na nekoho a bych nemusel dal platit splatky. Uver mam na 4 roky, 2 roky jsem splacel, tet mam zajemce ktery by ten uver prepsal na sebe! On neni platce DPH, a odstupne my nabizi jen 30.000 kč! A prave to chci se zeptat, jestli prepišu uver na nekoho co neni platce DPH, tak ja budu muset vratit DPH statu v plne cene, a nebo z to odstupne co dostanu? Dekuji...
IP zaznamenána
Stran: [1]