Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Majetkové vypořádání ve sdružení podnikatelů  (Přečteno 1062 krát)

MichalMilion

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1

Dobrý den,

mám dotaz ohledně sdružení podnikatelů. Jsme 3 kamarádi a chceme rozjet internetovou stránku, kde bychom nabízeli specifické služby. Na nákladech a ziscích se chceme podílet v poměru 34:33:33.

Když jsem studoval právní náležitosti sdružení živnostníků, tak mi nebyla jasná věc ohledně majetkového vypořádání v případě, pokud některý z nás vystoupí ze sdružení. Podle § 841 Obč. zákoníku:
\"Při rozpuštění sdružení mají účastníci nárok na vrácení hodnot, poskytnutých k účelu sdružení a vypořádají se mezi sebou o majetek získaný výkonem společné činnosti sdružení způsobem stanoveným ve smlouvě...\"

Má otázka zní: Když se všichni tři budeme podílet na nákladech na reklamu např.: 3400:3300:3300 Kč a pak jeden z nás vystoupí ze sdružení nebo bude vyloučen, je potřeba mu vrátit tu část, kterou se on podílel na nákladech na tu reklamu? Pokud by vystoupil po delší době, je nutné mu vrátit všechny peníze, které vložil do sdružení (za účelem reklamy či jiných služeb)?

U hmotného majetku (třeba nákupu PC) je mi to jasné, ale v případě pořízení služeb si nevím rady.

Předem děkuji za odpověď
IP zaznamenána
Stran: [1]