Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Daně aukro - zpětně bez ŽL  (Přečteno 1257 krát)

erwicek

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Daně aukro - zpětně bez ŽL
« kdy: Březen 21, 2012 »

Dobrý den,

bez dostatku informací jsem začal prodávat na aukru drobnou elektroniku. Vystavil jsem na aukru aukci, když někdo zakoupil a zaplatil, tak jsem zboží objednal na jeho adresu z internetového čínského obchodu a zaplatil za zboží přes paypal. Za měsíc a půl prodeje byl obrat cca. 90 000 kč, zisk cca. 20 000 kč. Nyní jsem začal řešit ŽL, šel jsem do hloubky a zjistil, že je potřeba platit sociální, zdravotní, clo, DPH, mít faktury od prodejce( což je celkem těžké, dostat od číňanů faktury), mít certifikát o původu zboží (nemožné).. Takže jsem uvážil, že něco podobného řešit je bezvýznamné..
Teď přemýšlím, jak vyřešit nastálou situaci.. měsíc a půl jsem prodával bez živnostenského listu, obrat jsem měl cca. 90 000 kč, zisk 20 000 kč, sehnat faktury by se mohlo povést.. Jak bych měl postupovat? Bude aukro udávat prodejce, kteří mají takto vysoký obrat na finační úřad? Mám podávat daňové přiznání, shromáždit si faktury a pokoušet se převést tyto prodeje na paragraf 10 nebo vyčkávat, jestli to aukro předá FÚ?

Budu rád za každou radu

Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Daně aukro - zpětně bez ŽL
« Odpověď #1 kdy: Duben 04, 2012 »

Aukro samo od sebe neudává, ale pokud si financové vyžádají informace (například o prodejích nad 20.000 Kč), tak je musí poskytnout. Přiznala bych příjem podle § 10 ZDP.
IP zaznamenána
Stran: [1]