Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Dotaz na pracovní dohody  (Přečteno 1679 krát)

pblehova

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Dotaz na pracovní dohody
« kdy: Červen 10, 2012 »

Dobrý den, chtela bych se zeptat ,když jsem OSVČ neplátce, uplatnuji režii 80% jestli si mohu najmout na DPČ nebo DPP pomocníka,který je nezaměstnaný,platí si sám zdravotní pojištění, výdělek nepřesáhne částku 2500 Kč ,potrebuji jen výpomoc a nechci se kvůli tomu stát plátcem DPH. Poradte mi prosím jaká je možnos.S pozdravem a díky Blehová
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
Dotaz na pracovní dohody
« Odpověď #1 kdy: Červen 10, 2012 »

Dobrý den. Jste OSVČ a klidně můžete najmout brigádníka na DPP nebo DPČ. NEMUSÍTE se kvůli tomu stát plátcem DPH. (Tuto povinnost byste měla, pokud by Váš obrat za 12 po sobě jdoucích měsíců přesáhl částku 1 mil. Kč.) Jednu povinnost však máte, a tou je registrace na Fú jako plátce daně z příjmu FO ze závislé činnosti, nebo srážkové daně. Domnívám se, že ve Vašem případě se bude jednat o první variantu, protože pomocník Vám podepíše Prohlášení k dani a bude se jednat o výpočet zálohové daně. Po uplatnění slevy na poplatníka (vzhledem k podepsanému Prohlášení) bude jeho daň ze mzdy nulová. Jen upozorňuji, že i u brigádníků je nutné evidovat docházku a hlavně mzdový list.  Výdělek do 2499,- Kč se považuje za zaměstnání malého rozsahu.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Dotaz na pracovní dohody
« Odpověď #2 kdy: Červen 10, 2012 »

Dobrý den, a jen ještě připomenu povinnost platit zákonné pojištění za zaměstnance, Jana
IP zaznamenána

helibery

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Dotaz na pracovní dohody
« Odpověď #3 kdy: Červen 29, 2012 »

Dobrý den, mám uměleckou agenturu a někteří umělci jsou plátci DPH. Mohu s těmito uzavřít Dohodu o provedení práce se vším, co k tomu náleží? Děkuji Helena
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Dotaz na pracovní dohody
« Odpověď #4 kdy: Červen 30, 2012 »

Dohoda o provedení práce je pracovněprávní vztah. Skutečnost, že je zaměstnanec plátcem DPH, nehraje žádnou roli.
IP zaznamenána
Stran: [1]