Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Krácení DPH u RPDP  (Přečteno 983 krát)

Janka N.

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 46
Krácení DPH u RPDP
« kdy: Květen 11, 2012 »

Dobrý večer, několik dnů už přemýšlím, jak s fakturami u RPDP, které jsou podle mne určeny ke krácení.
Jedná se o přijaté faktury, které jsou např. u stavebních činností na budově, ve které je plátce i neplátce.
Podle mého názoru bych zdanila plnou částkou na ř. 10, ale na ř. 43 bych uvedla částku daně buď v plné hodnotě do kolonky krácený odpočet,
nebo bych na ř. 43  -plný odpočet dala jen \"poměrnou\" část, tedy nižší než v ř. 10, určenou na opravy pro plátce.
nevím zda můj dotaz je jasný, ale krácení mi stále vrtá hlavou. děkuji za radu a přeju pěkný večer.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Krácení DPH u RPDP
« Odpověď #1 kdy: Květen 13, 2012 »

Na ř. 43bych uvedla daň v plné výši do sloupečku pro krácený odpočet a následně bych ji na ř. 52 pokrátila koeficientem.

Poměrná část ve sloupečku pro plný odpočet se podle mého názoru používá v jiných případech. Například pokud si koupíte auto, které budete ze 70% používat pro podnikání z 30% pro soukromé účely. Jestliže nepoužíváte krátící koeficient, tak sloupečků Základ daně a V plné výši uvádíte jen 70% ze základu a DPH, zbývajících 30% základu a DPH se v přiznání neobjeví (možná částečně v přiznání za 4.Q, pokud se skutečné využití auta bude lišit o více než 10%). Přesněji popsáno v § 75 ZDPH.
IP zaznamenána

Janka N.

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 46
Krácení DPH u RPDP
« Odpověď #2 kdy: Květen 13, 2012 »

Děkuji za radu, přeji hezký zbytek neděle.
IP zaznamenána
Stran: [1]