Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: daňová evidence  (Přečteno 2329 krát)

Radmila

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 47
daňová evidence
« kdy: Leden 03, 2012 »

Dobrý den Zdeni,

opět se na Vás obracím s následujícím:
1)učtování kladných úroků(z příjmu) na podnikatelském účtu budu vykazovat v DE jako příjem danový nebo nedaňový?
 Na tomto účtu nemám žádné osobní vklady, pouze příjmy(daňové) z podnikání,výdaje podnikateské a osobní .


2)Zaplatila jsem provize z prodeje mého zboží z manželova BU(omylem namísto mého podnikateského). Faktura je vystaveno na mé jméno.
Stačí v DE doložit fakturu nebo je nutné doložit i kopii výpisu manželova BU?

Moc děkuji za odpověď
Radmila
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
daňová evidence
« Odpověď #1 kdy: Leden 03, 2012 »

Dobrý večer, Radmilo, přeji vše nejlepší k svátku.

1) Předpokládám, že máte běžný účet, na který banka připisuje nezdaněné úroky. Do daňové evidence si zapište přijatý úrok jako nedaňový příjem, ale vyčleňte mu zvláštní sloupeček nebo si jej nějak označte, abyste si mohla vysčítat úroky za celý rok. Nejde o příjem z podnikání podle § 7 ZDP, nýbrž o příjem z kapitálového majetku podle § 8 ZDP. Ona zajisté závratná suma se zapisuje do řádku 38 přiznání.

2) Doložte kopii výpisu z BÚ. Musíte nějak prokázat, že jste uskutečnila výdaj (vydala jste nějakou formou peníze).
IP zaznamenána

Ivy

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
daňová evidence
« Odpověď #2 kdy: Květen 18, 2012 »

Dobrý den,
měla bych dotaz k úrokům na běžném účtu..Dohledala jsem totiž z více zdrojů, že úroky z běžných účtů jsou zdaněny srážkovou daní ve výši 15 procent. Je počítána vždy při přípisu úroků.

Díky za váš názor..I.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
daňová evidence
« Odpověď #3 kdy: Květen 18, 2012 »

Můžete, prosím, uvést zdroje svých informací?
S úroky daněnými srážkovou daní jsem se setkala u osobních, nikoliv běžných účtů.
IP zaznamenána

Ivy

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
daňová evidence
« Odpověď #4 kdy: Květen 18, 2012 »

Moc se omlouvám, ale způsobila jsem sama sobě a také Vám informační zmatek, a to právě záměnou slov běžný a osobní..Každopádně pravdu máte Vy:-)
Díky a nezlobte se...
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
daňová evidence
« Odpověď #5 kdy: Květen 18, 2012 »

Já se nezlobím, jenom jsem byla informačně zmatená:-) Mějte hezký víkend.  Zdena
IP zaznamenána
Stran: [1]