Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Registrace k DPH na Slovensku, či v klasicky v EU  (Přečteno 1743 krát)

pjotra1978

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1

Dobry den. Prosim Vas o radu, docetla jsem se a vim, ze se musi firmy registrovat k DPH na Slovensku, ci v EU pokud se jedna o poskytnute sluzby k nemovitostem, tzn. uskutecneni nastane na Slovensku, ci v EU. Je to ale jen v pripade i odberatele platce DPH? Prosim kde v zakone a paragrafu, ci narizeni vlady, ci v pokynech toto zneni vyctu? Dekuji moc za radu. Hezky den preji. Petra.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Registrace k DPH na Slovensku, či v klasicky v EU
« Odpověď #1 kdy: Duben 23, 2012 »

Pokud je odběratel registrován v příslušné zemi k DPH, tak byste na něj mohli přenést daňovou povinnost, záleží na právní úpravě příslušného státu. Informace získáte pouze v zákonu o DPH příslušné země.

Slovenský zákon o DPH najdete zde: http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2011-a.html
Pročtěte ustanovení § 69 odst. 2.
IP zaznamenána

Marcela13

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Registrace k DPH na Slovensku, či v klasicky v EU
« Odpověď #2 kdy: Duben 25, 2012 »

Dobrý den,zaslala jsem prodané zboží na Slovenko nepodnikateli, soukromé osobě. Fakturu jsem vystavila s českou DPH. Mám správný postup ? Měla bych si hlídat překročení nějakého limitu a kolik je ten limit ? Moc děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Registrace k DPH na Slovensku, či v klasicky v EU
« Odpověď #3 kdy: Duben 25, 2012 »

Dobrý den, pokud jste zaslala nepodnikateli, vystavila jste správně fakturu s dph, limit na Slovensko je tuším 35 tisíc euro. Ten se pokuste nepřekročit, jinak tuším vznikne povinnost registrace k DPH v SK. Jana
IP zaznamenána
Stran: [1]