Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Zálohová faktura  (Přečteno 1178 krát)

literakl

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 12
Zálohová faktura
« kdy: Říjen 23, 2013 »

Dobrý den,

vystavil jsem zálohovou fakturu, na které jsem neuvedl DPH. Teď jsem se chystal připravit fakturu a při studiu nápovědy iDoklad jsem zmaten, jaké mám vlastně povinnosti.

https://www.idoklad.cz/pub/Help/fav_zalohova_faktura.html

Konkrétně mě zaráží tato pasáž \"v tomto případě však může hrozit nebezpečí, že nedodržíte zákonem danou povinnost zdanit zálohu do 15 dnů po úhradě\" - co je míněno pojmem \"zdanit zálohu\"?
a) Poslat odběrateli opravdovou fakturu (daňový doklad) v tomto termínu a to včetně rozpisu DPH
b) Poslat daňové přiznání a peníze FÚ

Děkuji moc
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Zálohová faktura
« Odpověď #1 kdy: Říjen 23, 2013 »

Vystavíte zálohovou fakturu, na které můžete, ale nemusíte uvést výši DPH. Zálohová faktura není daňovým dokladem, pouze jakousi žádostí o zaslání peněz předem. Do 15 dnů od přijetí zálohy byste měl vystavit daňový doklad k přijaté platbě (v idokladu nazváno jako příjmový pokladní nebo bankovní doklad), na kterém rozepíšete základ daně a daň ze zálohy. Předáte odběrateli, aby si mohl uplatnit nárok na odpočet. DD k přijaté platbě uvedete ve svém přiznání k DPH, protože máte povinnost přiznat daň na výstupu.

Až dokončíte práci, tak vystavíte konečnou vyúčtovací fakturu, ve které odečtete přijaté zálohy. DPH vypočítáte jen z doplatku, protože ze zálohy už máte přiznáno.
IP zaznamenána

literakl

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 12
Zálohová faktura
« Odpověď #2 kdy: Říjen 25, 2013 »

děkuji
IP zaznamenána
Stran: [1]