Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Likvidace odpadu z hlediska DPH  (Přečteno 1481 krát)

Paplub

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 146
Likvidace odpadu z hlediska DPH
« kdy: Duben 09, 2012 »

Dobrý den paní Zdeno,
mám podnikatele, plátce DPH, který vrátil nějaký odpad , který mu vzniká v souvislosti s jeho podnikáním. Plechovky od  barev , kousky železa apod. Donesl doklad na hotovost, kterou obdržel. Není zde uvedeno žádné DPH. Pro mého podnikatele to dám z hlediska DPFO do příjmu, ale  nevím, zda jsem zde  povinna odvést DPH a jakou sazbou. Ještě jsem tohle neřešila, hledala jsem na Vašich stránkách, ale nějak se mi to nedaří.
Děkuji za radu a přeji klidné velikonoční svátky.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Likvidace odpadu z hlediska DPH
« Odpověď #1 kdy: Duben 09, 2012 »

Dobrý večer. Toto jsou speciality, které se týkají jen některých poplatníků, plátců DPH, takže je na těchto stránkách nenajdete. Nevím, jak plechovky od barev (zřejmě jsou vyrobené ze železa), ale kousky železa podléhají režimu přenesení daňové povinnosti. Pročtěte přílohu č. 5 k zákonu o DPH, najdete například zde: http://business.center.cz/business/pravo/zakony/dph/priloha5.aspx

Měli byste sběrně vystavit daňový doklad na částku, která je uvedena na potvrzení s odkazem na § 92 a zákona o DPH. Text například: \"Plnění je uskutečněno v režimu přenesení daňové povinnosti dle § 92a Zákona o DPH. Odběratel je povinen doplnit a přiznat výši daně.\"
 Sběrna provede samovyměření.

Vy byste měli uvést do řádku 25 přiznání k DPH a spolu s přiznáním byste měli odeslat (elektronicky) Výpis z daňové evidence.

Pokud by odpad nevznikl v souvislosti s podnikáním a podnikatel by jej odevzdal jako soukromý odpad, tak by neměl žádné další povinnosti.
IP zaznamenána

Paplub

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 146
Likvidace odpadu z hlediska DPH
« Odpověď #2 kdy: Duben 10, 2012 »

Děkuji za radu, už to vidím tak, že odpad byl vrácen soukromě a nebudu se do toho zbytečně zamotávat.
Hezký den
IP zaznamenána
Stran: [1]