Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Podnikatel:neodvedl jsem srážkovou daň za prosinec.Jak postupovat?Pom.  (Přečteno 857 krát)

david1232

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1

Měl jsem dva brigádníky v prosinci na DPP.
Jeden si vydělal 18 200 Kč, druhý 19 040 Kč.

Ani za jednoho brigádníka jsem neodvedl FÚ srážkovou daň. Mzda byla vyplacena na konci prosince (bez jakékoliv srážky).

Ani jeden z brigádníků za celý rok nepracoval nikde jinde, než u mě - tedy celý jeho výdělek pokryjí slevy a žádnou daň by neplatil. \"Prohlášení poplatníka daně z přijmu fyzických osob ze závislé činnosti\" podepsané nemám, ale není problém, aby mi jej brigádníci dodatečně podepsali.

Pokud je to možné. Dočetl jsem se o termínu 15.2. spojeného s tímto prohlášením - avšak nevím, zda-li se musí odevzdávat na FÚ. Pojištění odpovědnosti zaměstnavatele jsem zaplatil v minulém roce. DPP mám sepsanou s oběma.

Stačí, že za brigádníky odevzdám klasické daňové přiznání, které si osobně podepíšou? Nebo musím udělat něco jiného ... nahlásit, že jsem něco neudělal v termínu ... doplatit a zaplatit penále? Nevím, jak mám v tomto případě postupovat.

Předpokládal jsem, že když si brigádník vydělá tolik, že vše pokryjí slevy na dani, tak nemusím srážku odvádět. Případně je potřeba k jejich daňovému přiznání přiložit POTVRZENÍ o zdanitelných přijmech ze závisle činnosti, které vystavuji já?

Jsem student a z časových důvodů to řeším na poslední chvíli. Moje první DPP a neměl jsem o tom evidentně dostatečné povědomí.

Děkuji za za případnou odpověď.
IP zaznamenána
Stran: [1]